Žena rozumí „dětské řeči”. Ostatním radí, co mimino svým pláčem dává najevo

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Co by dali rodiče, kdyby tušili, proč jejich malé dítě pláče. Nejde totiž poznat, jestli ho něco bolí, nebo má třeba hlad. Jak ovšem píše The Sun, existuje možnost rozumět tomu, co mimina sdělují, a dokázat jim tak vždy vyjít vstříc.

Kate chce být v budoucnu gynekoložkou, proto mezi její zájmy pochopitelně patří i péče o děti. Při studiu narazila na informace, podle nichž se údajně dokáže dorozumět s ratolestmi, které ještě nemohou promluvit. O své zjištění se podělila na TikToku.

Mladá studentka se také nechala inspirovat Priscillou Dunstanovou, jež se proslavila tím, že mluví kojenecky. To ji naučil její syn, který se narodil v roce 1998. Během šestinedělí totiž Priscilla pečlivě poslouchala zvuky, které vydává, a přišla na to, že je lze rozlišit do pěti skupin.

Dokonce prý dokázala identifikovat, který zvuk značí, kdy chce mimino jíst. Když má dítě sací reflex, když dostane hlad, začne sát, a když začne plakat, vydává zvuk neh, tvrdí odbornice a tím, že je to u všech malých dětí naprosto totožné. 

Další je owh, to je slovo pro spánek. Je založeno na reflexu zívání, vysvětluje Priscilla a přidává i další tipy, jak rozeznat, co mimino zrovna trápí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články