Žena se chlubí trikem, který jí pomohl jednoduše za rok ušetřit 150 tisíc

Ilustrační foto
 (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V dnešní době je zcela běžné, že každou korunu otočíte v ruce několikrát, než se osmělíte ji za něco utratit. Proto se také čím dál častěji objevují různé rady, jak ušetřit, aby jste bez větší námahy třeba na konci roku zjistili, že na vánoční dárky už máte dávno odložené finance bokem. Na jeden zajímavý tip upozornil deník The Daily Mirror.

Uživatelka TikToku, používající nick emmm271, se na sociální síti pochlubila s trikem, díky němuž dokáže za rok naspořit téměř 5000 liber (zhruba 150 tisíc korun). Zajímavou věc viděla na internetu a rozhodla se ji sama vyzkoušet.

@emmm271

Absolutely love this idea so thought I would share it #saving

♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依

Základem všeho je sto obálek, které si koupila v papírnictví. Na každou z nich napsala číslo od jedničky do stovky a poté obálky zamíchala. Každý týden do nich sáhne a libovolné dvě si vytáhne.

„Vložím do nich částku, která je napsaná na obálce. Dneska jsou to dvě libry, což není zas tak hrozné,” říká na videu Emma s tím, že za rok by logicky měla mít našetřeno skvělých pět tisíc liber. Dvaapadesát týdnů po dvou obálkách tedy dokáže zázraky.

Příspěvek se na sociální síti setkal s velkým úspěchem a mnoho lidí ho také komentovalo. Například další Brit se pochlubil, že každý den vkládá do sklenice penny. “První leden, jedno penny, druhý leden, dám 2 penny, a tak dále po celý rok. Na konci roku mám asi 670 liber,” poradil další způsob jak ušetřit tiktoker.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články