Žena se obávala o život, nechala si proto do domu namontovat kamery. Den poté ji našli zabitou

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Mnoho partnerských vztahů se potýká s problémy, o nichž ostatní netuší až do doby, kdy už může být pozdě. V nejhorších případech mohou hádky přerůst až v domácí násilí, to pak někdy končí i smrtí. O jednom takovém případu informuje Los Angeles Times.

Marylou Sarkissianová žila v dramatickém vztahu pět let. Přestože si uvědomovala, že její přítel Jason Becher není tím, koho si pro svůj spokojený život, v němž vychovává tři děti, představovala, vydržela mnohé.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Dokonce se přenesla i přes to, že její partner nelegálně pěstoval a prodával marihuanu, na čemž si vydělal velmi slušné peníze. Jejich část nechával v bezpečnostní schránce, kterou měla Marylou doma. 

Postupem času se ovšem spory začaly týkat i financí a Jason neváhal na svou družku vztáhnout ruku. Proto Američanka z Huntington Beach zažádala soud o zákaz přiblížení pro svého partnera. Po čase však s Becherem znovu navázala kontakt, aby se pokusila narušený vztah oživit.

Skončilo to ovšem opět pouze násilím, výhrůžnými zprávami a obviněním, že Marylou svému příteli ukradla přes půl milionu dolarů (téměř 11 milionů korun). Žena se proto rozhodla, že si nechá do svého domu nainstalovat bezpečnostní kamery.

Moc dlouho ovšem ustrašené ženě nesloužily. Už další večer se totiž odehrála v domě Marylou tragédie. Agresivní Becher se původně chtěl za pomoci páčidla dostat do domu, ale to se mu nepodařilo. Počkal si tedy, až jeho expřítelkyně bude pouštět psa dovnitř, a vnikl do budovy.

Tam ženu napadl, začal ji škrtit a mlátit. Marylou utrpěla mimo jiné několikanásobnou zlomeninu žeber a zlomeninu nosu. Když Becher svou bývalou přítelkyni ubil k smrti, všiml si krabic od kamer. „Nový domácí bezpečnostní systém? Jak se ti ta kravina osvědčila?“ vysmíval se muž mrtvé ženě ležící v kaluži krve.

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Po naléhání své rodiny, které se přiznal, se vrah nakonec sám přihlásil na policii. Becherův tým obhájců u soudu uvedl, že není pochyb o tom, že Marylou zavraždil, ale že nikdy neměl v úmyslu zabíjet.

„Lidé, kteří plánují vraždu a plánují, že poté nebudou dopadeni, se obvykle nepřihlásí,“ uvedli. „Jeho plánem v tu noc bylo pokusit se promluvit s Marylou a získat své peníze zpět, a to bylo jediné, na co myslel,“ dodali.

Becher byl nakonec odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Soudce mu přidal dalších pět let kvůli předchozímu odsouzení za domácí násilí vůči jiné oběti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články