Žena se za letu pokoušela otevřít dveře letadla a křičela, že všechny zabije

bbc.com

Záběry z incidentu v letadle | FOTO: bbc.com

Žena z Velké Británie dostala trest dvou let vězení, protože se pokoušela za letu otevřít dveře dopravního letadla. Podle zpravodajství BBC se obžalovaná k tomuto činu před soudem doznala. K zatemnění mysli u ní došlo po požití alkoholu a léků.

K incidentu došlo v červnu 2019 na palubě letadla nízkonákladové společnosti Jet2 cestujícího z Londýna do Dalamanu v Turecku. Žena se pokoušela manipulovat dveřmi a křičela u toho: „Všechny vás zabiju!“ Poškrábala člena posádky, který se jí snažil v jednání zabránit. Mlátila kolem sebe a stále se vrhala proti dveřím. Šestadvacetiletá Chloe Hainesová se činu dopustila 22. června. Uvádí, že si nyní na své jednání pořádně nepamatuje, má prý výpadek paměti.

Během letu je prakticky nemožné dveře kabiny otevřít, řekl podle listu Guardian zástupce letecké společnosti, což však pasažéři nevěděli.

„Pro některé to musel být pocit, že se naplnila jejich nejhorší noční můra, komentoval to soudce Charles Gratwicke. Jeden ze svědků později řekl policii, že si myslel, že se ženě povede dveře otevřít. „Opravdu jsem si myslel, že zemřu.“

Byly vyslány dva vojenské letouny Eurofighter, aby bezpečně doprovodily letadlo na londýnské letiště Stansted. Státní zástupce pro BBC uvedl, že letadla byla vyslána omylem, ovšem mluvčí královského letectva sdělila, že stroje jsou vysílány hned, jakmile je sebemenší podezření na nějaký incident.

Právník obžalované sdělil, že se žena za své chování stydí. Má prý řadu „vážných problémů“. Několik dní před incidentem byla odsouzena k veřejně prospěšným pracím, protože nad sebou pod vlivem alkoholu ztratila kontrolu. Je duševně nemocná a od incidentu se neopila.

Letecká společnost vyčíslila náklady na celou událost na 86 tisíc liber a cestující doživotně zakázala využívat její služby.

(Zdroj: Spiegel.de, BBC.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner