Žena si stanovila diagnózu podle internetu. U lékaře si udělala obří ostudu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V době, kdy nás internet provází doslova na každém kroku, mnozí z nás získávají některé znalosti převážně na něm. Někdy se to ovšem neukázalo jako nejlepší volba. Třeba v případě, kdy si sami stanovujete diagnózu zdravotních obtíží, které vás trápí. Víckrát už to zřejmě neudělá žena, o níž informuje The Daily Mirror.

Prvotním signálem pro to, aby Jenny Pearceová začala pátrat na internetu, byla bolest břicha. Nejprve ji žena sice nepřikládala až tak velkou důležitost, ale protože bolest neustávala, rozhodla se, že bude konat. Místo toho, aby rovnou zamířila k lékaři, zvolila “lepší” variantu.

@adventure_jenny

This is actually a true story 🤦🏼‍♀️#fyp #truestory

♬ Hope (feat. Faith Evans) – Twista

Autodiagnostika pomocí vyhledavače Google ovšem Jenny neuklidnila, ba naopak. Při studiu závažnosti žaludečních problémů zjistila, že její trable mohou mít velmi závažnou příčinu. Tehdy už internetová “doktora” zavolala odborníkovi a objednala se u něj.

Když k němu dorazila, oznámila mu, čím údajně trpí – rakovinou prostaty. Lékař se v ten moment začal smát a Jenny vysvětlil, že vzhledem k tomu, že jako žena prostatu nemá, nebude to tak dramatické.

Pearceová si u doktora sice udělala ostudu jak hrom, ale na sociální síti TikTok, kam umístila video s přiznáním svého faux pas, zabodovala. Málokdo by totiž dokázal přiznat svou, navíc tak trapnou, chybu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články