Žena ukázala Babišovi časopis s fotografií jeho syna. „To je hnus,“ reagoval premiér

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Předvolební setkání premiéra Andreje Babiše zdaleka neprobíhají tak, jak by si představoval, a už vůbec neprobíhají tak, jak je prezentuje na sociálních sítích jeho PR tým. Babiš musí často řešit nejrůznější formy odporu a protestů obyvatel. Svoji zkušenost ze setkání s premiérem popsala čerstvě čtenářka Hana Toufarová.

Žena vyrazila na setkání s premiérem, které se uskutečnilo v Karlovarském kraji. Přímo k premiérovi ji nejdříve ochranka nepustila, nakonec to ale vyšlo. Když si na Babiše vystála frontu a přistoupila ke stolku, kde podepisoval a rozdával „svoji“ novou knihu, měla v ruce časopis Revue FORUM s Andrejem Babišem mladším na titulní straně. Rozhovor ženy s panem premiérem pak probíhal takto:

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)
„Dobrý den, pane premiére, přišla jsem si také pro vaši knihu.“
„Já vám ji nedám!“
„Proč?“
„Protože držíte v ruce ten největší hnus, jakej existuje!“
„Ale pane premiére, ten hnus, jak říkáte, je váš syn!“
„Ale je to hnus a já vám knihu nedám!“
„To mne ale moc mrzí, chtěla bych si ji přečíst.“
Nakonec Babiš ženě knihu dal, ale nepodepsal ji. Pohled na titulní stranu s fotografií jeho syna, na kterého hodil kauzu Čapí hnízdo a nechal ho nedobrovolně přepravit na Krym, pana premiéra moc nepotěšil a evidentně mu nezlepšil den.
Je to jen jeden z mnoha „incidentů“, kdy se Babiš při své předvolební zmrzlině a knížce setkává s názory občanů. Ne zrovna milé setkání zažil v Průhonicích, Teplicích, nebo dokonce v Lovosicích, kde si musel vyslechnou pokřiky o tom, že se má estébák vrátit domů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]