Žena ukázala trik, jak ušetřit v supermarketu. Teď jí za to hrozí trest

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Sociální sítě jsou plné videí, v nichž se můžeme dozvědět, jak přelstít různé problémy, které nám znepříjemňují život. Občas se ovšem objeví i recept na to, jak něco ukrást, někoho podvést či nějak jinak porušit daná pravidla. Že se to vždy nemusí vyplatit, upozornil deník The Daily Mirror.

Samoobslužné pokladny v supermarketech jsou pro někoho velkou pomocí, jiní je zase absolutně nesnáší. Najdou se ovšem i tací, kdož chtějí systém, který má urychlit nákup, zneužít. 

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Mezi ty, kteří používají tyto „triky“, patří i žena z Austrálie, která na sociální síti ukázala, jak díky samoobslužným pokladnám dokáže při nákupu ušetřit. Lépe řečeno, pochlubila se tím, jak její kamarádka v obchodech „krade“.

Údajná zlepšovatelka zneužívá pokladny tím, že pokud váží například drahé ovoce či zeleninu, na displeji zvolí něco levného. Třeba vážené avokádo označí za cibuli a tím ušetří. Využívá tak i toho, že obchod, v němž nakupuje, nedisponuje obsluhou, která by správnost vážení kontrolovala. Svým zákazníkům totiž věří.

Podle ženy, která toho zneužívá, se o krádež nejedná, protože stále v supermarketu něco nakupuje a náklady na podvody jsou prý započítávány do cen potravin. 

Jiný názor ovšem mají právníci. „Nezáleží na tom, jak se vaše kamarádka snaží své chování ospravedlnit, její podvodné jednání, kdy záměrně neplatí plnou cenu, je v rozporu se zákonem,“ vzkázali přítelkyni loupeživé ženy.

Právní experti upozornili, že za tento čin může být uložena buď pokuta, povinnost zaplatit za zboží a omluvit se obchodu, nebo dokonce trestní obvinění, pokud se pachatel nepodřídí či se dopustí přestupku opakovaně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články