Žena varuje před chybou, kvůli které dostává děsivé zprávy od cizince z parku

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

V poslední době se stalo smutnou skutečností, že se lidé musí mít na pozoru před nebezpečím kdekoliv. V době moderních technologií se totiž rozrostly nejen možnosti útoků na jedince a skupiny, ale také přibylo různých stalkerů. O jednom takovém nebezpečném člověku informuje The Mirror.

Mělo se jednat o klasickou procházku parkem, kterých nejmenovaná žena zažila už desítky, možná stovky. Tentokrát se ovšem přihodilo něco, co ji děsí dodnes. Zcela běžná chvíle se tak stala noční můrou a žena teď intenzivně varuje před chybou, kterou sama udělala. 

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Při svém ranním výletu nepozorovala nic zvláštního. Odpoledne se jí ovšem na jejím instagramu objevila zpráva od člověka, kterého neznala. „Jsem si docela jistý, že jsem tě dnes ráno kolem šesté hodiny viděl na procházce v kaňonu Runyon. Šel jsem opačným směrem a ty jsi měla v uších sluchátka, takže jsi mě neslyšela, když jsem tě pozdravil. Pamatuješ si mě?“ psal úplně cizí člověk.

Překvapená žena z Kalifornie nedokázala pochopit, jak ji mohl naprosto neznámý muž na sociální síti najít. Záhy ovšem pochopila, že důvodem byla její ranní fotografie, na níž uvedla i polohu, kde byla pořízena. „Dnes ráno jsem hledal lidi v Runyonu a viděl jsem, že jsi označila fotku s tvým přítelem. Asi jsem měl štěstí,“ pokračoval neznámý. „Jsi jako opravdu fit a to mě zaujalo, chodíš tam často? Nehledáš náhodou parťáka na cvičení?“ nebraly konce jeho zprávy.

Žena ihned zareagovala a svůj instagramový profil změnila na soukromý. To ovšem muže neodradilo. „Snažil jsem se zjistit, jestli máme ještě nějaké společné stezky, ale teď už to máš soukromé. Nevadí, když si tě přidám?“ nepřestával. „Jsem normální hezký atletický kluk, který se chce jen spřátelit. Doufám, že jsem neřekl něco, čím bych tě urazil,“ dodal.

V reakci vystrašená žena neodbytnému člověku napsala, aby ji nechal na pokoji a že jeho chování hraničí se stalkingem. „Udělala jsem si soukromý instagram, protože jsi mě strašně vyděsil, ale nechtěla jsem tě blokovat a dávat ti důvod, abys mě obtěžoval na stezce,“ uvedla.

Eric Drooker

Muž ovšem nepřestal, naopak ještě přitvrdil. „Jak tě můžu pronásledovat, když jsi veřejně uvedla svou polohu? Zřejmě chceš, aby lidé věděli, že chodíš po Runyonu, jinak bys to neudělala. Holky jako ty vždycky chtějí pozornost,“ napsal přes sociální síť. „A proč bych tě měl obtěžovat na stezce? Je to veřejná stezka a mluvit s lidmi není nezákonné. Mám plné právo tě pozdravit,“ dodal.

To už ženu vytočilo natolik, že mu velmi razantně oznámila, co si o něm myslí. V reakci se jí také dostalo několika urážek. To jí ovšem nevadí, protože je ráda, že má od podivného „ctitele“ klid. Nyní radí všem, aby nikdy na internetu neudávali polohu, kde se nacházejí. Může se jim to totiž vymstít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články