Žena vyhrožovala vyhozením školy do povětří. Vadila jí svatební oznámení homosexuálů

Ilustrační foto  (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Zabitím studentek a zaměstnanců dívčí katolické školy, později i bombovým útokem. Tak se hodlala šestatřicetiletá Američanka pomstít za rozhodnutí washingtonské vzdělávací instituce, která ve svém časopise hodlá zveřejňovat svatební oznámení homosexuálních párů. O zmařeném pokusu o teror informuje list New York Post.

Časopis absolventů Georgetown Visitation Preparatory School zveřejnil zcela nevinnou zprávu o tom, že do budoucna se na jeho stránkách objeví i jedna novinka. Tou měla být oznámení o svatbách osob stejného pohlaví. To však nedokázala akceptovat Sonia Tabizada.

Ta podle federálních prokurátorů začala škole vyhrožovat. Jak ukazují dokumenty, s nimiž bude 23. března pracovat soud, pohrozila žena nejprve zabitím školních úředníků a studentek. Později do školy zavolala a oznámila, že budovu vyhodí do vzduchu.

Georgetown Visitation Preparatory School (zdroj: commons.wikimedia.org/CapitalR)

„Obžalovaná vyhrožovala násilím studentům střední školy, náboženským vedoucím a školským úředníkům. A to pouze na základě jejího nesouhlasu s uplatňováním náboženské doktríny ze strany soukromé školy,“ sdělil zástupce generálního prokurátora Eric Drieband.

Tabizadě nyní hrozí až 20 let vězení a pokuta do výše 250 000 dolarů (zhruba pět a čtvrt milionu korun).

Georgetown Visitation Preparatory School je soukromá římskokatolická přípravná škola. Byla založena v roce 1799 a jedná se o jednu z nejstarších fungujících škol pro dívky v USA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]