Ženě hrozilo vězení za nevrácení videokazety před dvaceti lety

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Každému se může stát, že na něco zapomene. Třeba i v momentě, pokud si něco zapůjčí. Známe případy nevrácených knih, stát se to v minulosti mohlo i s videokazetou. Jak ukazuje The Daily Mirror, někdy to může skončit velkou nepříjemností. 

Caron McBrideová zcela náhodou zjistila, že je hledaným zločincem. V roce 1999 si totiž měla půjčit VHS kazetu se seriálem Sabrina. Tu však podle zatykače nikdy nevrátila, a proto začala být trestně stíhána. 

To Caron zjistila úplnou náhodou. „Šla jsem si po svatbě vyměnit řidičský průkaz. Kvůli covidu jsem nejdřív musela poslat e-mail s žádostí, vysvětluje Američanka. V odpovědi mi napsali o tom, že mám problém v Oklahomě. Podle referenčního čísla jsem zjistila, o co se jedná, dodává.

Obviněna byla v roce 2000 v Clevelandu za zpronevěru pronajatého majetku. „Nějaká dívka mi řekla, že to bylo kvůli videokazetě. Musel jsem ji donutit, aby mi to zopakovala, myslela jsem, že si ze mě dělá srandu, vzpomíná Caron s tím, že seriál Sabrina mladá čarodějnice nikdy nesledovala.

Tím pádem si ani neměla důvod půjčit VHS s ním. Zato její tehdejší spolubydlící měla dvě malé dcery, čímž se celá situace zdála vysvětlena. Přesto však muselo dojít k přezkumu případu, aby mohla být Caron zproštěna obvinění.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články