Žena se bála o své dítě. Dvě další jí totiž v nemocnici zaměnili

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Noční můrou každého rodiče je představa, že by dítě, které si jako novorozeně odnese domů, patřilo někomu jinému. Bohužel se takové případy stávají, proto není na škodu být vždy na pozoru. Své o tom ví i žena, o níž informuje The Daily Mirror.

Becky Martinsová má se záměnou dětí dvě velmi dramatické zkušenosti. V nemocnici, kde rodila, totiž málem dvakrát došlo k chybě, která by ovlivnila život mnoha lidem. „Co byste dělali, kdyby vaše dvouleté dítě nebylo ve skutečnosti vaše, protože v nemocnici došlo k záměně?“ ptá se Becky ve svém videu na TikToku.

Podle jejích slov se již dvakrát personál v nemocnici pokusil jí podsunout cizí dítě. „V prvním případě mi přivezli chlapečka a říkali, že mi nakrmili dítě. Zeptala jsem se: ,Já kojím?‘ Oni se mi omluvili, že se jedná o špatné dítě,“ vzpomíná Becky na první nepříjemný zážitek.

„Podruhé mi přivezli holčičku a říkali: ,Tady je vaše dcera.‘ A my na to: ,Už je s námi na pokoji,‘“ dodává. Když tedy mělo dojít na třetí porod, měla Becky jasno – za žádnou cenu nespustí své dítě z dohledu. 

To se ovšem neobešlo bez komplikací. „Hádali se s námi kvůli tomu. Vrchní sestra nám třeba řekla, že musí vzít dítě na testy, ale já nesouhlasila,“ říká trojnásobná matka. „Řekla jsem, že buď je udělají na pokoji, nebo s nimi půjdu do laboratoře, popřípadě se testy udělají, až přijdeme s miminkem na první kontrolu,“ vysvětluje Becky.

Nicnetušící přítomná lékařka prý jen zažertovala v tom smyslu, že „určitě“ chce ukrást její dítě, ale novopečené matce to moc vtipné nepřišlo. „Už se nedivím, že některé ženy trvají na domácím porodu. Možná záměna dětí může být jedním z důvodů,“ myslí si Martinsová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články