Žena v tričku Charlie Hebdo byla napadena, útočník na ni vytáhl nůž

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo (AdobeStock)

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo | FOTO: AdobeStock

Neznámý pachatel zaútočil nožem přímo v centru Londýna na devětatřicetiletou ženu, která na sobě měla oblečené tričko s obrázkem titulní strany francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. Ten je známý zejména kontroverzními karikaturami proroka Mohameda. Útok se podle zpravodajské televize BFM stal v neděli odpoledne, když žena procházela kolem známého místa Speakers‘ Corner v Hyde Parku.

Žena naštěstí z útoku vyvázla jen s lehkým zraněním hlavy. Zdravotníci ji na místě ošetřili a převezli do nemocnice. Pachatel z místa činu utekl, nůž byl nalezen nedaleko místa incidentu. Britští policisté v současné době po útočníkovi pátrají, o pomoc žádají také veřejnost.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

„Jsme v úplně počáteční fázi vyšetřování a s maximálním nasazením se snažíme najít osobu, která má útok na svědomí,“ uvedl mluvčí londýnské policie. Ten zároveň žádá média, aby nespekulovala o motivu útoku.

Televize BFM i přesto připomíná útoky na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo ze 7. ledna 2015. Dvojice islamistických radikálů tehdy zastřelila dvanáct členů redakce. Mezi oběťmi byli také kultovní karikaturisté Jean Cabut a Georges Wolinski. Oběma útočníkům se tehdy podařilo z místa činu uprchnout, policisté je později vypátrali a zastřelili.

Nešlo však o první případ, už v roce 2011 byla redakce terčem žhářského útoku. Loni v září pak byli před bývalým sídlem časopisu napadeni sekáčkem na maso dva lidé, kteří si šli na ulici zakouřit.

K útoku se později přiznal muž narozený v Pákistánu. Jako motiv přiznal zveřejnění karikatury proroka Mohameda. Redakce časopisu je však po hrůze z roku 2015 přesunuta na jiné místo a její adresa je tajná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]