Ženy v burkách vyvolaly poprask! Šlo o optický klam

Eric Drooker

Na sociálních sítí koluje fotka muslimských žen v autobuse, která vyvolala na Facebooku vášnivé diskuze a až 1300 sdílení. Jde však jen o optický klam. Nešlo o muslimky, ale jen o prázdná křesla. Lidé fotografii komentovali, psali o tragédii, když je autobus plný muslimů, jiní k tomu dodali, že ženy jistě nesly výbušniny a zbraně. „Myslel jsem, že se něco takové bude dít až v roce 2050, ale že se to děje už teď,“ psal komentující.

Řada z nich si vůbec nevšimla, že v autobuse žádné muslimky nesedí, jelikož dopravní prostředek je zcela prázdný. Fotografie se objevila na jedné z facebookových skupin pro norské nacionalisty a zanechala po sobě lavinu posměšných a urážlivých komentářů směřované proti uprchlíkům a migrantům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články