Ženy, ženy a zase ženy. Pohlaví opravdu není program

Eric Drooker

Po skončení kongresu ODS se sociální sítě zaplnily řešením toho, že ve vedení strany není žádná žena. Shodou okolností se to ozývalo zejména od lidí, kteří zároveň byli rádi, že skončila 1. místopředsedkyně Alexandra Udženija, a nejčastěji od lidí, kteří ODS volit nikdy nebudou, protože nejsou ani pravicoví, ani konzervativní. Je ale čas jim říci – přestaňte počítat ženy. Ty vám žádný lepší program nebo kvalitnější politiku nezaručí. Je potřeba podporovat schopné lidi bez ohledu na pohlaví (nebo gender nebo cokoli dalšího).

Tak se na to podívejme jasněji. Pro ODS je pozitivní, že se stal prvním místopředsedou Zbyněk Stanjura. Ve vedení mohla být Miroslava Němcová, ale sama se nominace vzdala. Takže co myslíte, měli se představitelé ODS vydat přemlouvat všechny ženy, aby alespoň jedna z nich kandidovala, i když nechtěla? Udělalo by to tu stranu lepší? Samozřejmě že ne.

A pak tady máme další strany. Tak například hnutí ANO má ve vedení Jaroslavu Pokornou Jermanovou. Její manžel zneužíval její služební auto, ona sama se postarala například o to, aby středočeský krajský úřad rozhodl o střetu zájmů Andreje Babiše tak, jak šéf potřeboval. To je skvělé mít takovou ženu v předsednictvu! Vedle ní je mezi špičkami ANO také další Babišova oddaná fanynka, Jana Mračková Vildumetzová, která kromě jiného bezmezně obdivuje i prezidenta republiky. Jen tak dál, milé ženy!

Ve vedení ČSSD je žena jedna: ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta se okamžitě na twitteru ozvala proti ODS a volala po zastoupení svého pohlaví. Nedá se zrovna říci, že by sociální demokracie byla příliš rovnoprávná, že? A navíc – Maláčová prostě a jednoduše slouží zájmům hnutí ANO a myslí si, že když bude neomezeně rozdávat peníze na všechny strany, získá hlasy. Tak to je taky kvalita sama o sobě.

Ale pozor! Ve vedení KSČM jsou hned tři ženy včetně Kateřiny Konečné. Tak co, milí zastánci lepšího světa za každou cenu, neměli byste pro jistotu volit komunisty? Co na tom, že Konečná v Bruselu hájí zájmy českého oligarchy, co na tom, že tahle strana slouží totalitním režimům a navazuje na svoji zločineckou minulost. Ženy vpřed, ne? Kdyby zvolili ještě jednu, například Martu Semelovou, už by to bylo 50:50. To by byl teprve pokrok!

Každou schopnou a racionálně uvažující ženu musí tahle umělá snaha o prosazování urážet. Svět se nestane lepším, pokud někam za každou cenu nainstalujete vyrovnaný počet pohlaví. Stane se lepším, pokud budou ve vhodných funkcích vhodní lidé. A lepší je pět schopných chlapů než dvě ženy, co jsou někde jen proto, aby to dobře vypadalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články