Zeptal se už Zaorálek Babiše, jestli by ho vzal do vídeňské opery? A pokořil se už před Zemanem?

ČTK

Lubomír Zaorálek | FOTO: ČTK

Server Novinky již ví, že novým ministrem kultury bude Lubomír Zaorálek. Oficiální místa tuto horkou zprávu sice ještě nepotvrdila, ale už teď je možné sociálním demokratům poradit, jak postupovat s dosazením ministra podle nových pravidel, které na místo někdejší ústavy stanovil prezident Zeman s premiérem Babišem. Mohli by si aspoň ušetřit další ostudu a veřejnost zachránit před další nekonečnou trapností.

Nejprve je třeba, aby se pan Hamáček zeptal pana Ovčáčka. Pan Ovčáček návrh zváží a případně ho postoupí výš anebo možná už sám vynese dobrozdání podle své znalosti, jak dobře se vyspal pan prezident.

Následně je třeba s dobrozdáním pana Ovčáčka navštívit pana premiéra Babiše a ukázat mu nového kandidáta na ministra kultury, zřejmě tedy pana Zaorálka. A pak je třeba, aby se pan Zaorálek pokorně otázal pana Babiše, jestli by se za něj nestyděl ve Vídeňské státní opeře. Předchozího kandidáta ČSSD pana Šmardu si totiž pan premiér Babiš, který je známým lvem vídeňských salónů, neuměl ve vídeňském svatostánku opery vůbec představit.

Když projde Zaorálek tímto testem, tak je třeba navštívit spolu s premiérem pana prezidenta v Lánech a nechat se rituálně ponížit během břitké debaty o kultuře. Prezident je totiž v oblasti kultury mimořádným znalcem a je třeba čekat zákeřné otázky. Třeba: Kdo napsal Káju Maříka? Jaký alkohol pil polní kurát Katz, když u něj sloužil Josef Švejk? Co napsal Ferdinand Peroutka v roce 1943 o Adolfu Hitlerovi? Co všechno ukradl bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt? Anebo: V jakém hudebním stylu hraje skupina Pussy Riot po moskevských kostelích?

ČTK

Když budou odpovědi Lubomíra Zaorálka uspokojivé, stanoví Alex Mynářová termín obřadu jmenování podle toho, jak jim to vyjde s manželem kancléřem. A pak už Lubomír Zaorálek s Janem Hamáčkem nastoupí na Pražský hrad, kde Miloš Zeman za přítomnosti premiéra a hradní stráže uhodí nového ministra slavnostně svojí holí a budeme mít zase ministra kultury.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner