Zhanobené noviny. Babiš MF DNES a Lidovky ponížil ještě víc

(FORUM 24)

FOTO: FORUM 24

Mysleli jsme si, že noviny, které patří do holdingu Andreje Babiše, už svoje dno dávno našly. Lhaní, očerňování opozice, oslavování velkého vůdce, zamlčování jeho kauz, to všechno už známe. V pondělí 5. září se ale ukázalo, že je možné ještě víc: Místo klasických titulních stran byla v MF DNES i v Lidových novinách celostránková inzerce. Na ní u fotografie Babiše bylo napsáno: Nevěřte médiím! A k tomu reklama na „pořad“ Čau lidi. Rozhodli jsme se zareagovat variací na tuto skandální inzerci na titulní straně aktuálního vydání Týdeníku FORUM, kterou chceme poukázat na drzost i absurditu toho, co si může dovolit politik, který vlastní velké vydavatelství.

Babiš už jednou takovou inzerci ve svých novinách otiskl, ale pouze malou, naproti tomu tentokrát ji pojal skutečně velkoryse. K holdingovému tisku se přidal také deník Právo, který Babišovi prodal zadní stranu. Předseda hnutí ANO dokonce zveřejnil, že za to zaplatil 150 tisíc, v Mafře to pak stálo skoro půl milionu, ale tam šlo jen o přelévání z politické divize Agrofertu do té mediální. Regionální Deník a také Blesk Babišovu inzerci odmítly. To je dobrá zpráva. A teď k těm horším.

Nikdo z inkriminovaných redakcí se samozřejmě veřejně neozval, sebezhanobení vesele pokračuje dál, ovšem myslet si, že by po tolika letech snad někdo projevil sebereflexi, je skutečně naivní. Zejména na sociálních sítích zavládl šok, který je ale také vlastně neopodstatněný, protože Babiš prostě a jednoduše nemá žádné zábrany, to přece víme všichni.

Na druhou stranu je ale dobré zmínit, že snaha znevěrohodňovat tradiční média je vlastní nejen Babišovi, ale také ruské propagandě. Nevěřte ničemu, pros­tě si najděte něco na internetu, to je to, co se dlouhodobě daří prosazovat těm, kteří chtějí naši společnost rozvrátit. Na útoku na média, který Babiš sám označil za normální inzerci a pouhou reklamu na svůj pořad, vydělá nejen on, ale všechna antisystémová uskupení a jeho spojenci. A o to taky jde.

Ptáte se, proč Babiš na média útočí zrovna teď? Je to jednoduché, 12. září začíná soud v kauze Čapí hnízdo, a ta média, kterým nikdo nemá věřit, o něm budou jistě rozsáhle informovat. To se samozřejmě nehodí hlavně v době, kdy Babiš…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články