Zhoršuje se Zemanův stav? Ochranka vyhodila novináře, aby ho neviděli „jít“. Zeman je nazval hyenami

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

To, jak se přesunuje prezident Miloš Zeman z místa A do místa B, například z jedné místnosti do druhé, je přísně střežené tajemství. Neuvěřitelné divadlo se odehrálo před jmenováním nového ministra zdravotnictví, při kterém Zeman přednesl jeden ze svých nejostudnějších projevů. Přítomní novináři popsali dění následujícím způsobem.

Půl hodiny před slavnostním ceremoniálem jim byl po předchozí prohlídce umožněn vstup do sálu, aby si připravili techniku. Ve chvíli, kdy měl do sálu „přijít Zeman, ochranka novináře vyhodila za dveře. Důrazně je při tom upozornila, že objektivy kamer musejí být buď namířené do stropu, nebo musejí být zakryty. Jednoduše, nikdo nesmí vidět, jakým způsobem se pohybuje Miloš Zeman.

FORUM 24 (archiv)

Nicméně, kamery sice Zemana nezabraly, ale mikrofony ano. Pan prezident ochranku v určitý moment vyzval, ať do sálu vpustí hyeny. Tím myslel novináře. Když se vrátili, prezident už seděl v křesle. Během ceremoniálu se Zeman samozřejmě ani na vteřinu nepostavil. Dokonce nevstal, ani když podával ruku novému ministrovi.

Proč Zeman a jeho tým páchají tak neskutečné trapnosti? Vozí Zemana na vozíku? Proč se za to stydí? Nebo ho snad z místa na místo nenosí dva strážci, ale nově tři? To snad ani nejde. A uvědomuje si jeho okolí, že pro republiku není škodlivý prezidentův fyzický stav, ale ten psychický?

V posledních měsících se Zeman v pohybu nikdy neobjevil. Jeden z posledních záběrů, kdy se pohyboval, objektivy zachytily loni v lednu, kdy přijel na pohřeb Jaroslava Kubery. Šéf senátu zemřel po tom, co mu Zeman a jeho lidé vyhrožovali, a po podezřelé návštěvě na čínské ambasádě. Tehdy v lednu 2020 Zemana do schodů v Teplicích obtížně táhli dva strážci. Také kdykoliv jindy se Zeman před objektivem kamery ukázal, jistili ho dva strážci.

Jaké má Miloš Zeman skutečné zdravotní problémy, se veřejnost patrně nikdy nedozví. Sám prezident hraje absurdní divadlo o tom, že mu nic není, že je zcela zdráv, jen ho občas bolí nohy. Například o cukrovce, kterou evidentně trpí, před lety prohlásil, že odešla v sobotu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]