Žijeme v blázinci? Premiérova firma dováží do země zkažené maso. A nic se neděje

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Hovězí maso se salmonelou dovezené z Polska patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše. Ano, čtete dobře. Premiérova firma dováží do České republiky nebezpečné potraviny. A co se děje? Nic.

V každé jiné zemi by to byl skandál první třídy. Ale místo toho, aby všechna média řešila takovýto skandál, je Babiš obdivován za to, že se mu podaří dostat se do Bílého domu za Donaldem Trumpem. Někdy se opravdu zdá, že žijeme v blázinci.

Předseda vlády má obří střet zájmů a jedna z jeho firem nyní takto zásadně pochybila (přestože tvrdí, že je v tom nevinně). Ale lhostejnost našich médií a pravděpodobně i občanů už je tak daleko, že ani tohle s veřejným prostorem nehýbe.

Babiš je bývalý agent StB, vlastní a ovlivňuje média, vyšetřuje jej Evropská komise, protože porušuje evropská nařízení o střetu zájmů. A ani historka s masem už nestojí za to, aby byla hlavní zprávou všech velký médií.

Zeď mezi tím, co je důležité a co je pohodlné, už je asi opravdu hodně pevná, pokud ani tento skandál nikoho nezvedl e židle. Kdy se konečně začneme těmto absurditám bránit? Jakou další ostudu a jaký přešlap si ještě necháme líbit? Zdá se, že hranice normality už jsou definitivně pryč.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]