Žilková by ráda byla první dámou. Stropnický však nemá podporu Babiše

Místopředseda ANO Martin Stropnický se svou manželkou Veronikou Žilkovou (Archiv F24)

Místopředseda ANO Martin Stropnický se svou manželkou Veronikou Žilkovou | FOTO: Archiv F24

Martin Stropnický jako prezident, jeho manželka Veronika Žilková jako první dáma. Takovýto model po budoucích volbách hlavy státu si představuje známá herečka. Ačkoliv její choť nemá podporu svého stranického šéfa Babiše a nemůže počítat ani s finančním příspěvkem na kampaň, Žilková se pro Magazín Mladé fronty nechala unést svými sny.

Herečka sice připouští, že je z říše představ, že by se její muž stal prezidentem České republiky, přesto má však jasno, jak by se v takovém případě zachovala. „Kdyby byl můj muž prezidentem, chtěla bych být ve funkci první dámy. Nechtěla bych se s ním kvůli tomu rozvádět. Jsem zvyklá svého muže poslouchat a následovat,“ povyprávěla Žilková pro magazín, který vlastní stranický šéf jejího manžela. Pochlubila se také, že vystupovat čestně, slušně a zdvořile jí prý problémy nedělá.

Ministr zahraničí Martin Stropnický  (Printscreen: Česká televize)

Úlevu by zřejmě uvítala i kvůli ochrance, které údajně nyní nemůže zbavit za žádných okolností. „Nemůžeme vyrazit do lesa na houby, na víno nebo jít se vykoupat k rybníku bez toho, aby nás doprovázeli nějací členové armády,“ postěžovala si herečka.

Přes všechny sny o funkci první dámy si ovšem, i když trochu mlhavě, uvědomuje i problémy, které s kandidaturou jejího muže souvisejí. „Je sci-fi, že by manžel někde vzal padesát jedna milionů na kampaň. Muselo by ho přinejmenším podpořit hnutí, jehož je členem, a to zatím nevydalo žádné stanovisko. A jestli ho vydá, je otázka,“ přemýšlí v rozhovoru Žilková.

Kdyby se ovšem zajímala o možnou kandidaturu Stropnického víc, věděla by, že Andrej Babiš zdůraznil, že jeho hnutí nebude stavět vlastního protikandidáta Zemanovi, a pokud by se tak náhodou stalo, nemůže počítat s finanční podporou od Babiše ani ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]