Žirinovskij ostře napadl Savčenkovou: Měli jsme zabrat celou Ukrajinu a ji poslat na Ural

Naďa Savčenková bezprostředně po svém návratu na Ukrajinu. (kvedomosti.com)

Naďa Savčenková bezprostředně po svém návratu na Ukrajinu. | FOTO: kvedomosti.com

Vladimir Žirinovskij se při sjezdu své Liberálně-demokratické strany tvrdě pustil do Nadi Savčenkové. Podle jednoho z nejvýraznějších zástupců ruské opozice je návrat ukrajinské pilotky, kterou Rusové věznili, obrovskou chybou a celá Ukrajina měla být zabrána, aby se o jejím osudu nikdo nedozvěděl. Jak také poznamenal Žirinovskij, měla být propuštěná žena, která se v současnosti angažuje v parlamentu, ihned převezena do psychiatrické kliniky. Na radikální názory kontroverzního politika upozornily Parlamentní listy.

Žirinovskij mluví o blázinci

Žirinovskij, který se známý nevybíravými slovními i fyzickými útoky, svým stoupencům jasně vysvětlil, jak by se zachoval on. „Měli ji okamžitě odsoudit a poslat někam za Ural, aby o ní nikdo neslyšel, ale to se nestalo, drželi ji místo toho hezky v teple. Měli jsme zabrat celou oblast Nového Ruska, nebo rovnou celou Ukrajinu,“ prohlásil na sjezdu Liberálně-demokratické strany. „Nemuseli bychom se dnes potýkat s žádnou Savčenkovou a žádným Porošenkem,“ dodal. Snahu Savčenkové dostat se do Evropského parlamentu vidí jako důkaz její duševní nemoci. „Je vysoce pravděpodobné, že se nakonec úplně zblázní a zbytek života stráví v nejlepší ruské psychiatrické klinice, protože na Ukrajině nejsou specialisté na schizofrenii,“ tvrdí ruský politik.

V televizním pořadu „Nedělní večer“ pak ve své kritice pokračoval. „Z toho, co vidíme na Ukrajině, lze soudit, že se v té zemi neodehrává vůbec nic, z čeho by měli její obyvatelé radost. Jen se na to podívejte, tahle holka přijela na Ukrajinu a celá země slaví. Je tam za hrdinku. Věřte mi, v občanské válce není žádných hrdinů, lidé tam jeden druhého vraždí,“ řekl Žirinovskij v televizi.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]