Předseda vlády Andrej Babiš dlouhodobě popírá, že byl agentem komunistické Státní bezpečnosti, ač bylo v této věci předloženo již mnoho důkazů. Nyní je tu další. Server Seznam Zprávy má k dispozici kartu agenta Bureše, která vznikla 23. listopadu 1982. Je v ní uvedeno, že Babiš se agentem stal dobrovolně.
Karta se našla ve slovenském Ústavu paměti národa. Ačkoli soud již rozhodl, že český premiér byl jako agent veden oprávněně, Babiš se soudí dál, a nově nalezený důkaz by mohl podle Seznam Zpráv u Krajského soudu v Bratislavě sehrát důležitou roli.
Karta kromě data vzniku, zmiňovaného údaje o dobrovolnosti a krycího jména Bureš spolu s evidenčním číslem 25085 obsahuje i další informace. Znovu se zde například opakuje datum 11. listopadu 1982, kdy se Babiš podle dřívějších informací agentem stal. Sešel se tehdy s důstojníkem Júliem Šumanem ve vinárně U Obuvníka. Můžeme se také dočíst, že Babiš spadal pod oddělení hospodářské kontrarozvědky. Toto oddělení mělo na starost sledování zastupitelských organizací zahraničního obchodu v Bratislavě, mezinárodní výstavy a veletrhy v Bratislavě a monitorování činnosti zahraničních rozvědek v československém zahraničním obchodě, což souvisí s tím, že Babiš pracoval v podniku Petrimex.
Krajský soud v Bratislavě zamítl již v lednu 2018 Babišovu žalobu na slovenský Ústav paměti národa. Český premiér chtěl tehdy Slovensko žalovat u Evropského soudu pro lidská práva, 14. června 2018 podal k soudu stížnost, 20. listopadu téhož roku však bylo rozhodnuto o její nepřijatelnosti. V současné době je spor veden o to, kdo má být ve sporu žalovanou stranou.
V dubnu 2018 zažaloval Babiš o milión eur slovenský deník Nový Čas a bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho, jehož rozhovor deník zveřejnil. Ten Babiše označil za vědomého spolupracovníka StB. Vydavatel se omluvit odmítl a poukázal na to, že Babiš neprokázal, že byl evidován u StB neoprávněně. Babiš žalobu následně stáhl.