Zítra řeknu pravdu, avizoval Babiš. Do druhého dne nakonec nevydržel

Premiér Andrej Babiš (ANO) (twitter Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: twitter Andreje Babiše

Na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše (ANO) se ve čtvrtek v podvečer objevil jednoduchý vzkaz: ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří v prohlášení viděli zahájení předvolební kampaně, pro jiné se premiér stal terčem posměchu. Později se ale ukázalo, že premiér vydal novou knihu.

Čekat na zítřejší den tak nakonec nebylo potřeba. Premiér Andrej Babiš vše oznámil už ve čtvrtek v devět hodin večer. „Je to venku! Sdílejte to, než to zakážou!“ napsal na sociálních sítích a přiložil video, ve kterém oznamuje novou knihu.

Ještě před tím, než premiér oznámil, o co jde, si lidé z jeho původního příspěvku dělali legraci. „U normálních lidí se to nemusí takhle dopředu avizovat. Ale chápu, že aspoň pro sebe si musíte dělat poznámky, abyste se ve svých lžích vyznal…“ napsal předseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll. „Zítra je prvního dubna?“ zeptala se komentující Martina. „A pozítří zase zpět k tradici,“ parodoval premiéra diskutující Michal.

Někteří premiéra Babiše v avizované velké životní změně podporovali: „Krásné předsevzetí, začít se dá v každém věku,“ napsala Jana. „Držím palce. Poprvé je to vždycky nejtěžší,“ glosoval Peter.

Jiní pak k premiérovu stanovisku zaujali filosofický postoj. „Jelikož dnes ještě lžete, tak i tohle tvrzení je nepravda… Autor tak zastává stanovisko, které zároveň vyvrací,“ zamyslel se komentující Jan.

Téma rezonovalo i twitterem: