VIDEO: Koalice SPOLU představila na Petříně kandidátky a kandidáty do sněmovních voleb

Představení pražské kandidátky koalice SPOLU (FB ODS)

Představení pražské kandidátky koalice SPOLU | FOTO: FB ODS

První máj na pražském Petříně jako obvykle patří Občanské demokratické straně. Letos se však účast rozrostla i o další politické partnery z koalice SPOLU, tedy KDU-ČSL a TOP 09. Právě dnes strany představily pražské kandidátky a kandidáty SPOLU do sněmovních voleb. Heslo zní jasně: Máme silný tým, který je připraven dát Česko dohromady.

Na pražské kandidátce SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) pro podzimní sněmovní volby, vedené předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou, jsou dále například poslanci Dominik Feri (TOP 09), Bohuslav Svoboda či Marek Benda (ODS) nebo starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Koalice dnes kandidátku a své priority představila na tiskové konferenci na Petříně.

Dvojkou kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS), prvním kandidátem za KDU-ČSL je na pátém místě zastupitel Prahy 12 a lékař Tom Philipp.

Benda je na třetím místě listiny, čtvrtý je Feri, šestý Svoboda a sedmý další občansko demokratický poslanec Pavel Žáček. Na osmé pozici pedagožka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS, na devátém místě Kolář a první desítku uzavírá farmaceut a zastupitel hlavního města Prahy Petr Fifka, kandidát ODS.

Pekarová Adamová dnes jako zásadní priority vyzdvihla podporu živnostníků a podnikatelů zasažených koronavirovou krizí, flexibilnější trh práce nebo zřizování dalších sociálních služeb. Důraz chce SPOLU klást také na ekologii a ochranu ovzduší.

Jana Černochová mezi své programové priority zařadila udržení prozápadního směru české politiky a transatlantické vazby ,a také školství. Za důležité považuje, aby se prezenční výuka vrátila na všechny úrovně školství včetně středních a vysokých škol.

Philipp má za důležité rychle převést zdravotnická zařízení do běžného režimu, dalšími prioritami jsou pro něj rodina a doprava.

Prvních deset kandidátů na pražské kandidátní listině koalice SPOLU:

Pořadí Jméno Povolání Strana
1. Markéta Pekarová Adamová předsedkyně TOP 09, poslankyně TOP 09
2. Jana Černochová starostka Prahy 2, poslankyně ODS
3. Marek Benda poslanec ODS
4. Dominik Feri poslanec, právník TOP 09
5. Tom Philipp lékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN KDU-ČSL
6. Bohuslav Svoboda lékař, poslanec ODS
7. Pavel Žáček historik, pedagog, poslanec ODS
8. Renáta Zajíčková pedagožka, starostka Prahy 5 ODS
9. Ondřej Kolář starosta Prahy 6 TOP 09
10. Petr Fifka farmaceut, zastupitel hlavního města Prahy ODS

Zdroj: Koalice SPOLU

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články