Občanští aktivisté na schůzce s Jermanovou řešili nedostatek ochranných pomůcek. Vyzvali ji, aby zveřejnila čísla

Občanští aktivisté Ivana Kudry a David Šteffel ze skupiny Covidens na úřadu Středočeského kraje  (Jarek Jesenský)

Občanští aktivisté Ivana Kudry a David Šteffel ze skupiny Covidens na úřadu Středočeského kraje | FOTO: Jarek Jesenský

Občanští aktivisté dnes na schůzce s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou z hnutí ANO připomněli její selhání ve vedení Středočeského kraje, který v kritickou chvíli nezajistil dostatek ochranných pomůcek pro záchrannou službu.

Jermanová se kryla poukazem na tzv. balíčky maximální ochrany v sanitních vozech. To je ovšem balení kompletního obleku s respirátorem, které by se rozbalením a vyjmutím respirátoru znehodnotilo. Kromě toho se Jermanová na schůzce hájila tím, že byly k dispozici i další pomůcky, ale záchranáři, kterým docházely, se o ně prý nepřihlásili.

Aktivisté hejtmanku vybídli k omluvě záchranářce Veronice Brožové za to, že na ni prostřednictvím krajského úřadu podala trestní oznámení poté, kdy Brožová upozornila na nedostatek ochranných prostředků. Jermanová připravený text omluvy odmítla podepsat. Věc považuje za uzavřenou a odvolává se na interní audit.

Aktivisté po hejtmance požadují, aby zveřejnila konkrétní údaje, kdy, kde a v jakém počtu byly ochranné pomůcky pro záchranáře připravené.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]