VIDEO: Plný Václavák. 50 tisíc lidí proti Babišovi a Zemanovi. Pokud premiér neustoupí, lidé budou chtít jeho demisi

Lidé skandují „Už jsme tady!“ „Máme toho dost!“ Václavské náměstí je zaplněné.Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii řekl, že pokud nebou do 4. června splněny požadavky demonstrujících, tedy především demise Benešové, budou požadovat demisi Babiše.

Kromě toho Minář vyzval premiéra, aby se s ním utkal v televizním duelu „jako chlap“.

Demonstrujím vyjádřilo podporu také mnoho divadel, mezi prvními bylo zmíněno Dejvické divadlo.

Velký ohlas mělo vystoupení Dominika Haška, který o Babišovi mluvil jako o estébákovi, který za minulého režimu upsal duši ďáblu.

Vydržme to, oni to neustojí! Řekl na pódiu herec Pavel Liška. Spolu s ním vystoupil například Jiří Macháček a další.

Demonstranti přišli například s transparenty „Nejsme slepí!“, „Benešová Marie mé zločiny zakryje“ nebo „Babiš je zlo“. Lidé na mnoha nápisech odkazují na města a regiony, odkud dorazili.

Impulzem pro demonstrace, z nichž první se konala 29. dubna, se stala demise ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) a volba jeho nástupkyně, jíž se stala poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Benešová. Kněžínek svůj úmysl odejít z vlády oznámil den poté, co státní zastupitelství informovalo o návrhu na podání obžaloby v Babišově kauze Čapí hnízdo.

 

Podívejte se na živý přenos!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme