VIDEO: Aktivisté připravili poslední zvonění pro Babiše

Pokličkový protest (Facebook)

Pokličkový protest | FOTO: Facebook

Na Staroměstském náměstí se stejně jako minulé úterý sešli na happeningu pořádaném Milionem chvilek pro demokracii lidé, kteří nesouhlasí s politikou Andreje Babiše a s jeho setrváním ve funkci premiéra České republiky. Zatímco před týdnem se jednalo o němý protest, dnes je účastníky akce slyšet.

#poslednizvoneni #japrijdu

Zveřejnil(a) Milion chvilek pro demokracii dne 29. květen 2018

Vyjádření organizátorů akce:

Jsme zděšeni tím, jaká vláda se tvoří dlouhých sedm měsíců od voleb!

Jejich výsledky nabízejí hned několik možných koalic neextremistických stran. Namísto toho vzniká vláda opřená o hlasy strany, která má na svědomí statisíce zničených a miliony zdeformovaných lidských životů. Pokud to počítáme jen v naší zemi.

Nechceme, aby se tvořila vláda jen podle toho, kdo je ochoten zkousnout trestně stíhanou osobu v jejím čele.

ANDREJ BABIŠ POŠKOZUJE NAŠI ZEMI. JE PŘEKÁŽKOU VZNIKU NORMÁLNÍ VLÁDY. MĚL BY ODSTOUPIT!

Proto vyjdeme v úterý 29. 5. opět do ulic! Sejdeme se na Staroměstském náměstí a pak vyrazíme před úřad Vlády. Tentokrát nás čeká HLASITÝ PROTEST A HLASITÝ PRŮVOD. 👂 Budeme našemu trestně stíhanému premiérovi v demisi 🕵️‍ zvonit 🔔 na hrnce, pánvičky, pokličky, klíče, píšťalky, klaksony a hudební nástroje 🥁 🎷📯. Upozorníme tak na celorepublikové demonstrace chystané na 5. června. Dokud bude Babiš premiérem, budeme dál říkat, že je to ostuda a že to není normální!

Zveme všechny, kdo mají chuť či cítí občanskou povinnost, aby se přidali i v dalších městech – ve skupinách, či jen sami vyšli na veřejné místo a 5 minut třískali do hrnců a pokliček nebo troubili na klakson. A co když budou lidé koukat jako blázni? Řekněte jim – co koukáte jako blázni? Máme premiérem trestně stíhaného agenta StB a budou nám vládnout komunisti! Koukejte přijít za týden na náměstí!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]