Zkáza. Chtělo se mi brečet. Nemohl jsem se dovolat ženě. Některé domy mají jen obvodové zdi, popsal místostarosta nejpostiženější obce

Silná bouře se 24. června 2021 přehnala Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku.  (ČTK)

Silná bouře se 24. června 2021 přehnala Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku. | FOTO: ČTK

Do čtvrtečního večera byla obec Hrušky nedaleko Břeclavi známá především díky zdejším vinicím a vinným sklepům. Nyní je to patrně nejpostiženější obec z těch, jimiž se ve čtvrtek prohnalo tornádo. Část vesnice v podstatě zmizela. Řada domů má jen obvodové zdi, některé jsou pryč úplně. O střechu a dokonce i o věž přišel místní kostel.

Situaci v obci popsal pro místní Deník místostarosta Hrušek a známý sommelier Marek Babisz. „Nemohl jsem se dovolat ženě. Takový svíravý pocit jsem ještě nikdy nezažil, protože jsem nevěděl, jestli je rodina v pořádku, jestli se jí něco nestalo. Naštěstí jsme v části Hrušek, která postižená nebyla, takže rodina byla v pořádku, popsal Marek Babisz pro Břeclavský deník.

Po ničivém tornádu obec zasáhlo jestě velmi intenzivní krupobití a déšť. Situace se v obci uklidnila až v pozdních večerních hodinách. Na radnici připravují pomoc pro lidi, kteří přišli o střechu nad hlavou.  „Musíme si stanovit priority a postupně začít s uklízením, rekonstrukcí obce a obnovením dodávek elektřiny a plynu a zabezpečením objektů, které byly poškozeny, uvedl místostarosta ve večerních hodinách s tím, že má informace o sedmi zraněných, z toho dvou těžce.

Aktuální informace z obce Hrušky, sousední Moravské Nové Vsi a dalších míst přineseme během dne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]