Zklamal jste. Je to zrada. Sluha diktátora. Nohavicu s nadávkami opouštějí fanoušci

Vladimír Putin a Jaromír Nohavica (ČT)

Vladimír Putin a Jaromír Nohavica | FOTO: ČT

Velmi ostře reagují fanoušci Jaromíra Nohavici na jeho cestu do Moskvy, kde z rukou Vladimira Putina převzal Puškinovu medaili. O cestě Nohavica informuje na svém webu, kde také uvádí, že si ocenění váží a na výlet do Moskvy se těší. „Ocenění si velmi vážím. Písně Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého jsou dlouhá léta nedílnou součástí mého repertoáru. Těším se na výlet do Moskvy,“ reagoval Nohavica.

Jenže velkou radost z ceny nemají jeho dnes už bývalí fanoušci. Ti mu na oficiální facebookové stránce písničkáře oznamují, že už na jeho koncerty chodit nebudou, kritizují ho a připomínají jeho spolupráci s StB. „Fuj, hanba vám, pro mne jste vlastizrádce a sluha diktátora,“ zní například jeden z komentářů. „Škoda, Jarku, že jste nerozpoznal, že jste se stal nástrojem propagandy,“ myslí si další komentující. „Prostě jako člověk jste zklamal…..je mi z vás smutno. Měl byste si vzít příklad z Marty Kubišové,“ radí Nohavicovi jeden z jeho dalších bývalých fanoušků.

V komentářích dále zmiňují jeho práci pro StB při které měl donášet na osobnosti z umělecké oblasti. Jako připomínku jeho práskačství před časem uvedl Jaroslav Hutka skladbu Udavač z Těšína. Dále se v komentářích objevuje narážka na to, že přijal cenu z rukou Putina, který je pro změnu bývalým agentem KGB. Pod některými komentáři se rozjela živější diskuze, ve které se Nohavici zastávají jeho skalní fanoušci. Ti ho naopak za cestu do Ruska chválí. Někteří konstatují, že si ji zaslouží, další, že si kritiků nemá všímat. „Vůbec bych si nevšímala těch nenávistných komentářů. Pan Nohavica něco dokázal, svou tvorbou prorazil i za hranice naší země. A to není dnes vůbec lehké. Písně má krásné, mluví k člověku a dotýká se srdce. Mně se moc líbí a gratuluji mu za každé ocenění, které dostává a ještě určit dostane,“ píše mu jedna z fanynek.

Obrana před Babišem (archiv)

Jaromír Nohavica po svém výletu do Moskvy pokračuje v koncertování. Například dnes, 7. listopadu, vystoupí na Žofíně na Galashow Má vlast 2018 – 100 let vzniku Československa. Na akci vystoupí například s Lucií Bílou, Jiřím Krampolem nebo Jiřinou Bohdalovou.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]