Zkorumpovaná pakáž, o dluhopisech nic neřeknu. Babiš se rozčílil na ČT

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr financí Andrej Babiš nebyl příliš potěšen, že se stal hlavní postavou pořadu Reportéři ČT. Na reportérku Janu Neumannovou se během pořadu, který zkoumal nejasnosti v jeho dluhopisech, několikrát rozčílil.

„Pořad Reportéři točí pořady na objednávku. Vy jste jedna zkorumpovaná pakáž, která natočila o mně 16 pořadů a teďka dotočíte zase něco o mně,“ obořil se na reportérku Babiš, který stále odmítá vysvětlit nejasnosti ve svých příjmech.

Babiš čelí podezření, zda se nedopustil krácení daně, když koupil korunové dluhopisy firmy Agrofert, které mu nyní vynášejí nezdaněných 90 milionů korun ročně.

Podle senátora a bývalého vyšetřovatele Václava Lásky (Zelení) musí kromě legálnosti splňovat taková operace i účel. Tím je v případě vydávání dluhopisu posílení kapitálu firmy. „Pokud ten účel není naplněn, pokud je to obchod jen fiktivní, který má skutečně sloužit jen ke zkrácení daně, pak se dostáváme do roviny daňové a finanční úřad by tu daň měl doměřit,“ uvedl v pořadu Láska.

Tím největším paradoxem je však to, že trestním oznámením a vůbec celým podezřením se bude zabývat finanční úřad, případně finanční správa. Obojí je ale podřízeno ministerstvu, které Babiš řídí.

„Děláte zmanipulované věci a jste zkorumpovaní,“ řekl ministr financí reportérce a připomněl, že v Reportérech ČT o něm vzniklo již šestnáct reportáží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner