Zeman se lísá k Bidenovi. Do Bílého domu se ale nikdy nepodívá

ČTK

Vzpoura barbarů: Zeman, Mynář, Nejedlý a spol. | FOTO: ČTK

Z velkého obdivovatele Donalda Trumpa je teď velký obdivovatel jeho soupeře Joea Bidena. Jmenuje se Miloš Zeman. Ano, je to tak. Miloš Zeman byl velkým stoupencem Donalda Trumpa přesně do chvíle, než byl vyhlášen vítězem prezidentských voleb v USA Joe Biden. I to Zemana spojuje s Babišem.

Strategie Miloše Zemana je jasná. Chtěl by mít dobré vztahy s Joem Bidenem. Proto ta rychlá a obsáhlá gratulace, kde Zeman připomínal, jak moc velcí spojenci ČR a USA jsou. Proto to pozvání Bidena do Prahy. Cíl je jediný. Miloš Zeman si říká o pozvání do Bílého domu.

Jenže tam se s největší pravděpodobností nikdy nepodívá. Důvod je jasný. Zeman a jeho okolí. Je to takový smutný příběh. Zemanovo okolí prohlašovalo, že prezident dostal pozvánku do Bílého domu. Následně se ukázalo, že to asi nebude tak úplně pravda. Zeman totiž nikam nejel. Prezident ale ve svém úsilí nepolevil. Končícího prezidenta Trumpa vytrvale chválil za vše. A stejně nic.

Trump Zemana ignoroval kvůli tomu, co prezident České republiky dělá, co říká a především kvůli jeho okolí, které je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku, a tedy i pro spojence. Jde například o kancléře Vratislava Mynáře, toho, který jezdí řešit záhadné kšefty do Číny, který zázračně zbohatl, poněkud zvláštním způsobem sosá dotace atd. Martin Nejedlý, další zajímavé jméno na seznamu. Má velmi dobré styky v Rusku. Co přesně dělá tam a na Pražském hradě, ví (snad) jen tajná služba. A to jsou jen dva z prezidentových spolupracovníků.

Miloš Zeman se může snažit, jak chce. Dokud budou on sám a jeho kamarádi na Hradě bezpečnostním rizikem, do Bílého domu se nepodívá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner