Zlatá olympijonička bojuje v ukrajinské armádě. Střílím dobře, nebudou mít šanci, vzkázala

Kristina Dmitrenková (Profimedia)

Kristina Dmitrenková | FOTO: Profimedia

Ukrajinskou armádu posílila biatlonistka Kristina Dmitrenková. Zlatá medailistka z Olympijských her mládeže v roce 2016 vzkázala ruským okupantům, že se jich nebojí, naopak oni by si měli dát pozor na její schopnosti. Kvůli účasti ve válce se mladá sportovkyně vzdala i možnosti vybojovat další vítězství.

Dvaadvacetiletá biatlonistka se k Národní gardě připojila ihned po začátku války. V tu dobu se podle informací serveru Daily Mail nacházela v Karpatech na západě Ukrajiny, kde finišovala přípravu na mezinárodní závody.

(Týdeník FORUM)

V momentě, kdy rodačka z Černihivu uviděla hrůzné záběry z Kyjeva i jejího domova, všechny plány vzaly za své. „Nikdy v životě by mě nenapadlo, že všechno dopadne takhle,“ uvedla Dmitrenková po kvalifikování se pro boj. Přesto však trvá na tom, že se ruských agresorů nebojí.

„Střílím dobře, takže útočníci nebudou mít šanci,“ vzkázala mladá biatlonistka. Výměna biatlonové pušky za samopal pro ni neznamenala žádný problém. „Ať už budu mít v rukou jakoukoli zbraň, ať už budu v soutěži, nebo v armádě, budu bojovat až do konce,“ říká odhodlaně Dmitrenková. „Vítězství bude určitě naše,” dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články