Žlutá hvězda a očkování: Nositelům chybí základní vzdělání i vychování

Demonstrant s Davidovou hvězdou s nápisem "neočkovaný" (Alena Spálenská)

Demonstrant s Davidovou hvězdou s nápisem "neočkovaný" | FOTO: Alena Spálenská

Lidé, kteří si při protestech připevnili na oblečení Davidovu hvězdu, žlutý symbol nacistické perzekuce židů, se stále ještě své nehorázné chování snaží hájit. Dočtete se, že holocaust přece taky vznikal nenápadně a že mají právo vyjádřit svůj názor. Jistě, mají. Ale my ostatní máme zase právo vyjádřit názor na ně a na jejich chování.

Proti zneužívání tohoto symbolu a tím i proti zlehčování tragédie vyvraždění milionů lidí se ohradili politici, historici i židovské organizace. Ozval se také izraelské velvyslanec v Praze Daniel Meron. Není se čemu divit. Obrovská tragédie, která poznamenala (nejen) 20. století, vážně není něčím, co má používat parta konspirátorů, aby přitáhla pozornost.

()

Oni ale také ti velcí bojovníci proti očkování mají často rádi politickou nekorektnost. Tak buďme politicky nekorektní a řekněme jim, co jsou zač. Tak předně jsou nevychovaní, protože je jim úpně jedno, jak takovou věcí urazí ty, jejichž rodiny jsou poznamenány ztrátami z období holocaustu.

Dále nejspíše chyběli na některých hodinách dějepisu. Perzekuce židovských obyvatel vážně nebyla totéž jako rozhodnutí aerolinky, že na její palubu nemůže přijít neočkovaný člověk. Tento neočkovaný člověk je totiž potenciálním přenašečem nemoci, která může mít vážné následky. Stále nic, vážení?

Názory na očkování mohou být různé, nikdo jej taky nedělá povinné. Ovšem stejně tak si každý musí uvědomit, že za svá rozhodnutí ponese následky. Nikomu se nelíbí opatření (a mnohým z nás se opravdu nelíbí neschopnost vlády Andreje Babiše), ale odmítat restrikce i očkování může vážně jen někdo, kdo nepochopil, co se tady děje. Očkování je naděje na návrat normálního světa.

K perzekuci konkrétních skupin by se totiž ve skutečnosti chtěli uchýlit tihle chroničtí odmítači všeho. Všichni prý mají začít žít normálně, ohrožené skupiny ale musíme chránit. Takže některé lidi prostě izolujeme, protože se jiní bojí nechat si dát injekci? A kdo tady je tedy bezohledný?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]