Zmatek bez koncepce. Pomůže už jen jedno: Nechte zpívat Vojtěcha!

youtube.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: youtube.com

Titulek odkazuje na 80. léta a nápis na zdech po Praze, který zněl Nechte zpívat Mišíka. Jenže tehdy bylo vše jinak. Vladimíra Mišíka zakázali komunisti. A lidé ho chtěli slyšet na koncertech. Dnes jsme trochu jinde. „Zpěváka“ Adama Vojtěcha zastavil v jeho profesi netalent. A naopak, do vládní funkce ho dostali i komunisti. Ovšem vrhl se do politiky a teď se nejednomu člověku chce zvolat: Nechte zpívat Vojtěcha!

To je totiž to, co nejlepšího by se České republice mohlo stát. Adam Vojtěch evidentně nepatří na ministerstvo zdravotnictví. To, co v posledních týdnech předvádí, je nekončící trápení a zoufalost. Část z jeho opatření je dokonce nelegální. Poslední „normy“ týkající se otevíraných obchodů jsou skutečnou lahůdkou. Oblečení si lidé zkoušet nesmějí, boty ano, ale musí mít čistou ponožku a dezinfikované ruce. Uf.

Obchody s oblečením tedy mohou mít otevřeno, ale lidé si nemohou žádaný oděv vyzkoušet. Toto téma zatím nebylo nijak řešeno ve velkých supermarketech, které kromě jídla mnohdy prodávají v menší míře i oblečení. Tam zkoušení asi nevadí.

Legrační jsou opatření v tělocvičnách a fitness centrech, kam si lidé sice mohou jít zacvičit, ale nesmějí do šatny a do sprchy. Počet lidí v těchto zařízeních není nijak omezen, stejně jako počet lidí v supermarketech a hobbymarketech. Na bohoslužby ale může maximálně 15 lidí. Na schůze spolků maximálně 10 lidí. To má být co? Proč v OBI může být libovolný počet lidí a v kostele jen 15?

Samostatnou kapitolou, kterou se bude jistě zabývat i policie, jsou nákupy zdravotnického materiálu přes podivné firmy a za ohromné částky státních peněz.

Adam Vojtěch v nařízeních svého ministerstva dokonale kopíruje zmatenost, nekoncepčnost a nesmírný amatérismus Babiše, Havlíčka a Hamáčka. Tedy, ukončeme toto trápení: Nechte zpívat Vojtěcha!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner