Známí lidé kritizovali Zemana. Zakomplexovaní Čecháčci, zlobí se Ovčáček

Eric Drooker

V měsíčníku ELLE vyšel článek o Miloši Zemanovi s titulkem 3 roky prezidentem. Autoři se zeptali známých osobností na zhodnocení prezidentova působení – a nedopadlo to příliš dobře. To ovšem nenechal bez reakce prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Někteří dotázaní reagovali opravdu silnými slovy. „Zemanova kandidatura. První nejhorší věc, kterou udělal. Už během volby prokázal všechny své nekalé taktiky a machiavelistické schopnosti, tedy dehonestování oponentů, laciné a podpisové slovní triky zvyšující popularitu v xenofobní části národa, obklopování se pouze prověřenými a zcela loajálními nohsledy často vyškolenými v minulé éře, nevstupování do dialogu, nýbrž deklamace monologů postavených na dokola se opakujících naučených citátech, rétorické účelové otáčení opozičních argumentů a mnoho dalších postupů, které během prezidentství pouze dovádí k dokonalosti. Kdo byl pozorný během volby, nemůže být teď překvapen,“ uvedl například herec a pedagog Jiří Havelka.

Negativně Zemana hodnotili i další. Herečka Martha Issová Zemana označila za arogantního člověka, který využívá těch nejprimitivnějších prostředků, aby získal hlasy. Zastupiteli Dominiku Ferimu se nelíbí, jak prezident přistupuje k tématu sudetských Němců. Herečka Aňa Geislerová zase uvedla: „Zeman je nebezpečný tím, jaký vzor dává svým celkovým projevem a životním postojem.“ Kritika zazněla od kreslíře Štěpána Mareše, zpěvačky Natálie Kocábové nebo výtvarníka Kryštofa Kintery.

Taková smršť negativních názorů nemohla zůstat nepovšimnuta na facebookovém profilu Jiřího Ovčáčka. „Přečetl jsem si výroky našich „elit“ v aktuálním vydání ELLE, v článku „3 roky prezidentem“. Takovou přehlídku zakomplexovaných Čecháčků jsem už dlouho neviděl,“ napsal prezidentův mluvčí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner