Známý lékař přišel s vysvětlením, proč virus zasáhl právě Itálii

(youtube)

Významný český lékař, profesor 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a jeden z vedoucích lékařů pražské Gynekologicko-porodnické kliniky u Apolináře MUDr. Pavel Calda nabídl na svém facebookovém účtu logické vysvětlení, proč právě severní a střední Itálie čelí tak velkému rozsahu infekce koronavirem.

V průmyslových regionech Itálie totiž pracuje velké množství čínských dělníků, přičemž tamní policie odhalila i nelegální pracovní síly najímané podle čínského modelu otrocké práce za podřadnou mzdu. Profesor Calda píše: „Coronavirus ‚Made in China in Italy‘ – užijte si italské ikonické módní zboží vyrobené Číňany v Itálii. Virus Corona je čínský virus přinesený do Itálie po čínském Novém roce čínskými dělníky, z nichž jsou mnozí ilegální,“ domnívá se lékař a vyvozuje, že právě proto je Itálie po Číně a Jižní Koreji druhým epicentrem onemocnění.

Šíření nákazy spojuje s nelegální čínskou továrnou v Itálii, v níž v roce 2014 hořelo, což mělo podle zprávy serveru Bussiness of fashion dalekosáhlé následky. Podle Caldy bylo jen otázkou času, kdy dojde k hygienické a zdravotní katastrofě. Za epicentrum nákazy v Evropě lékař udává prosperující, ale nedovolenou čínskou ekonomiku, která rostla v důsledku čínské imigrace. „Ve městě žije více než 40 000 Číňanů – z toho asi 15 000 nelegálně,“ vypočítává s tím, že mnoho imigrantů si na novou adresu přivezlo i své návyky z domova. „Zboží není exportováno z Číny, je ‚Made in Italy‘, ale v čínských podmínkách,“ popisuje lékař.

Do Itálie byly podle něj propašovány tisíce lidí a našly práci v továrnách, které ignorují základní bezpečnostní standardy, zatímco miliardy eur míří zpět do Číny, což ukazují policejní vyšetřování. Úspory na daních a mzdových nákladech poskytují výhody podnikům, které nedodržují zákony a drtí konkurenci. Podobné nelegální továrny jsou podle neověřených informací součástí větších zločineckých sítí v Číně a Itálii. Policie i státní zástupci si stěžují, že nemají jak by zastavili tok migrantů a peněz, které podporují černou ekonomiku na severu Itálie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]