Znepokojivé výsledky prokázal v Dánsku průzkum, který nechal mezi místními muslimy udělat list Jyllands-Posten. Ten ukázal, že dánští muslimové jsou daleko více nábožensky založení než před deseti lety. Více věří v doslovné znění koránu a více podporují názor, že ženy mají být na veřejnosti zahalené. Podobné výsledky ukázaly předtím i šetření ve Velké Británii či Francii.

Nový průzkum v Dánsku, který citoval web thelocal.dk, ukázal, že přes 77 procent tamních muslimů se domnívá, že pokyny koránu by se měly důsledně následovat. Problémem ale je, že v této svaté knize jsou i pasáže, které vyzývají k zabíjení nevěřících, a další kontroverzní části, které odporují životu a zvykům na Západě. V roce 2006 věřilo v doslovené znění koránu jen 62 procent dotázaných. Nošení šátků podporuje 43 procent dánských muslimů, před deseti lety to bylo jen 29 procent.

V roce 2006 se modlilo pětkrát denně 37 procent dánských muslimů, dnes je to přes padesát procent dotázaných.

„Vidíme, že Dánové a muslimští přistěhovalci vedou velmi rozdílný život, některé věci jsou pro islám i v Evropě nemyslitelné,“ řekl Jens Peter Frølund Thomsen, profesor na univerzitě v Aarhusu. A dodal varovná slova: „Představa, že muslimští imigranti přejdou na dánský způsob života, je ryzí utopie.“.

V Dánsku dnes žije kolem 260 000 muslimů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner