Muslimští imigranti se stávají v Evropě ještě více závislými na islámu

independent.co.uk

Ilustrační foto | FOTO: independent.co.uk

Znepokojivé výsledky prokázal v Dánsku průzkum, který nechal mezi místními muslimy udělat list Jyllands-Posten. Ten ukázal, že dánští muslimové jsou daleko více nábožensky založení než před deseti lety. Více věří v doslovné znění koránu a více podporují názor, že ženy mají být na veřejnosti zahalené. Podobné výsledky ukázaly předtím i šetření ve Velké Británii či Francii.

Nový průzkum v Dánsku, který citoval web thelocal.dk, ukázal, že přes 77 procent tamních muslimů se domnívá, že pokyny koránu by se měly důsledně následovat. Problémem ale je, že v této svaté knize jsou i pasáže, které vyzývají k zabíjení nevěřících, a další kontroverzní části, které odporují životu a zvykům na Západě. V roce 2006 věřilo v doslovené znění koránu jen 62 procent dotázaných. Nošení šátků podporuje 43 procent dánských muslimů, před deseti lety to bylo jen 29 procent.

V roce 2006 se modlilo pětkrát denně 37 procent dánských muslimů, dnes je to přes padesát procent dotázaných.

„Vidíme, že Dánové a muslimští přistěhovalci vedou velmi rozdílný život, některé věci jsou pro islám i v Evropě nemyslitelné,“ řekl Jens Peter Frølund Thomsen, profesor na univerzitě v Aarhusu. A dodal varovná slova: „Představa, že muslimští imigranti přejdou na dánský způsob života, je ryzí utopie.“.

V Dánsku dnes žije kolem 260 000 muslimů.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner