Znovu prohrál. Babiš je špatný lídr, brání ANO v úspěchu

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě na CNN Prima News. (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě na CNN Prima News. | FOTO: Profimedia

Andrej Babiš je špatný lídr. Hnutí ANO nevede dobře. Hnutí, které založil, nyní brzdí a brání mu v úspěchu. I když výsledky prezidentských voleb budou detailně analyzovány ještě několik dní, tohle je jasné. Babiš prohrál hnutí ANO další volby. Se sebou jako hlavní postavou voleb, která v minulosti zastiňovala i lokální lídry, prohrál vše, co šlo v posledních letech prohrát. Je čas na odchod.

Babiš a jeho fanoušci mohou říkat co chtějí o počtu hlasů, které jejich šéf získal. Faktem ale je, že vedl hnutí do prezidentských voleb, a není prezidentem. Vedl hnutí také do voleb do poslanecké sněmovny. Premiérem není a jeho strana je v opozici. Vedl hnutí jako lídr v senátních volbách. Opět prohrál. Nevyhrál ani komunální volby.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Jakákoliv jiná politická strana by vyměnila lídra. Jakýkoliv jiný lídr by sám rezignoval. To se v případě Babiše nejspíše nestane. Hnutí ANO nezakládal kvůli tomu, aby z něj odcházel. Neuvažuje o něm jako o politickém subjektu, ale o politické divizi svého Agrofertu. Sebe nechápe jako demokraticky zvoleného lídra, ale jako majitele této divize, generálního ředitele.

Poté, co Babiš vykradl ČSSD, KSČM a část lidí Okamurovi, už nyní nemá kam jít. Se svým pojetím vedení ANO narazil na strop a ukazuje se, že jeho vykročení k extremistům se nepovedlo. Nedokázal zlomit tolik lidí, kolik potřeboval. Naopak dokázal vybudit větší část voličů v České republice, aby šli volit proti němu. Tak dlouho je strašil, až začali mít obavy z něj.

Z hnutí ANO v průběhu let odešla naprostá většina viditelných lidí, kterým logicky vadila Babišova neschopnost a jeho nekonečné skandály. I přesto ti, kdo v ANO zůstali, by si nyní měli otevřeně říci, co jim Babiš kromě peněz a mediálního prostoru ve svých médiích může ještě přinést. Nic. Jen další skandály.

Jedno je evidentní: tahle země není Babiše a není Zemana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechme[email protected]

Související články