Zoo začne s očkováním goril. Několik z nich se totiž nakazilo koronavirem

Gorila nížinná (pexels.com)

Gorila nížinná | FOTO: pexels.com

Debata o možnosti nakažení zvířat covidem-19, převážně těch domácích, stále pokračuje. Naprosto jasné už ovšem je, že třeba gorily proti koronaviru imunní nejsou. V zoologické zahradě v San Diegu proto podle listu New York Post přistoupí k očkování nakažených opic. 

Skupina osmi goril nížinných, u kterých byla v zoo prokázána nákaza, bude očkována speciální vakcínou. Podle výkonné ředitelky safari v San Diegu Lisy Petersonové se jedná o látku, která není povolena k použití u lidí.

Gorily se patrně nakazily od ošetřovatele, který byl virem infikován. Největší starost měli zaměstnanci zahrady o samce Winstona. Kvůli jeho stáří a špatnému zdravotnímu stavu nebylo jisté, jak na léčbu zareaguje. 

Opičák se podrobil terapii monoklonálními protilátkami, které jsou pro lidi rovněž zapovězeny. „Veterinární tým, který ošetřoval Winstona, věří, že protilátky mohly přispět k jeho schopnosti překonat virus,“ uvedla zoo.

Infikování zvířat je podle některých odborníků hrozbou, která ještě není zcela probádána. Existuje možnost, že bude v příštích letech nutné proti covidu-19 očkovat i tradiční domácí mazlíčky. Právě psi a kočky totiž mohou šířit virus, který během přenosu bude dále mutovat, a ve výsledku vznikne úplně nový typ koronaviru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články