Zoufalá rodina adoptovala malou holčičku. Štěstí vystřídal ohromný smutek

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Ne každý pár má takové štěstí, že bez problému přivede na svět potomka. Někomu pomohou moderní zdravotnické metody, jiní musí sáhnout k adopci. Ani ta však nemusí vždy přinést pouze očekávanou radost. Své o tom ví i pár, o němž píše server Wales Online.

Sarah Howellová si dítě velmi přála, lékaři jí ovšem sdělili smutnou zprávu. Šance, že by se jí mohlo podařit otěhotnět přirozenou cestou, byla kolem jednoho procenta. Proto se jedenatřicetiletá žena se svým o rok starším manželem rozhodli, že přistoupí k adopci.

Sarah a Chris tedy zařídili vše potřebné a po čase se mohli stát rodiči. Když si miminko vyzvedli, nedal se jejich pocit štěstí ani popsat. „Když jsem vešla do nemocničního pokoje, držela ji její rodná matka, láskyplně mi ji vložila do náruče a řekla: ‚Seznam se se svou maminkou, holčičko’,” vzpomíná žena z amerického Richmondu. To ovšem ještě nevěděla, že radost velmi brzy vystřídá smutek. 

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Pět dní po adopci totiž manželé dostali zprávu, že biologičtí rodiče „jejich“ dcery si vše rozmysleli a chtějí své dítě zpět. „Zrovna jsem ji krmila, když jsem se to dozvěděla. Zoufalá jsem padla na podlahu. Pořád jsem manželovi opakovala: Děláš si legraci, to je vtip, ne?“ svěřila se Sarah.

Přestože v tu dobu byla i přes skeptické názory lékařů těhotná, zpráva ji velmi zasáhla a dokonce se bála, aby nevyvolala potrat. „Vždycky říkám, že bolest, kterou jsme ten den cítili, byla horší než naše tři roky neplodnosti dohromady. Jejím biologickým rodičům však nic nezazlíváme,“ vysvětluje adoptivní matka. 

„Rozloučení s ní bolelo víc, než by se dalo slovy popsat. Připadalo nám to jako skutečná smrt, protože jsme věděli, že už ji pravděpodobně nikdy neuvidíme,“ dodává. „Udělala z nás rodiče. Pomohla nám uzdravit část našich srdcí, kterou neplodnost zlomila. Udělala ze mě mámu, i když to bylo jen na pár dní,“ říká s odstupem Sarah. Poté, co se musela vzdát adoptovaného dítěte, porodila syna Noaha, nyní adoptovala ročního Leviho a druhého chlapce, kterému jsou teprve dva měsíce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články