Zoufalý Babiš na kolenou prosí opozici, aby mu pomohla schválit rozpočet. Je čas skončit

ČT

Andrej Babiš ve sněmovně | FOTO: ČT

Předseda vlády Andrej Babiš už nemá  sílu ani na to, aby poslaneckou sněmovnou protlačil nejdůležitější zákon roku 2020 – státní rozpočet. Nemá pro něj totiž podporu, a tak zvolil bizarní taktiku: prosí opozici, aby opustila jednací sál, což by umožnilo rozpočet schválit. V době probíhající krize a jednoho absurdního opatření za druhým se tohle už vážně zdá jako absolutní blázinec.

„Já si myslím, že pokud chcete něco udělat pro občany této země, a pokud nechcete ohrozit jejich životy a nechcete ohrozit zvládání pandemie naším státem, tak vás chci požádat a poprosit, pana Bartoše, pana Jurečku, pana Fialu, pana Okamuru, paní Adamovou Pekarovou, pana Filipa, pana Klause, odejděte ze sálu a nechte nás ten rozpočet schválit,“ řekl Babiš.

Jedno je jasné – předseda vlády opravdu nemá řízení této země ve svých rukou. Po měsících chaosu, ve dnech, kdy je již jasné, že proti koronaviru u nás začneme očkovat v době, kdy jiné státy budou mít hotovo, ve chvíli, kdy se otevírají obchody, ale nemůžete v nich nakoupit… Je prostě čas skončit.

Možná také patříte mezi ty, kteří tvrdí, že v průběhu krize nelze měnit vládu, a proto by se nemělo hlasovat o nedůvěře. Jenže teď je situace úplně jiná. Českou republiku řídí parta diletantů, kteří doufají, že každý problém se nakonec tak nějak přežene. Nepřežene.

Andrej Babiš by měl skončit hned. Ne proto, že už je na tom tak špatně, že se musí doprošovat opozice, aby mu pomohla schválit jeho vlastní zákon, který je navíc naprosto špatný. Ale proto, že každý den, kdy budeme (ne)fungovat pod vedením tohoto člověka, je jen další katastrofou. Poslanci by měli ukončit toto trápení. Už včera bylo pozdě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner