Zpěvačka Ariana Grande bojuje proti diskriminaci. Proto si terorista vybral její koncert?

Ariana Grande (Wikimedia Commons)

Ariana Grande | FOTO: Wikimedia Commons

Koncert zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru se stal před několika dny terčem brutálního teroristického útoku, při kterém zemřelo 22 lidí, včetně osmileté dívky. Na koncertě, který zpěvačka pořádala v rámci turné Dangerous Woman / Nebezpečná žena byly přítomny většinou mladé dívky a ženy, které tvoří výjimečně velkou skupinu fanoušků. Ariana Grande má jen na Facebooku 32 milionů fanoušků, na Twitteru potom 46 milionů sledujících, na Instagramu dokonce 106 milionů, což ji řadí do společnosti takových hvězd, jakými jsou například Lady Gaga nebo Beyoncé. Jejími největšími obdivovatelkami jsou dívky ve věku od 10 do 17 let.

Ariana Grande se narodila roku 1993 na Floridě, svou kariéru začala jako dětská hvězdička v muzikálech na Broadway, poté se objevila v několika seriálech. Sólové pěvecké kariéře se věnuje od roku 2010, v roce 2013 vydala své první album Yours Truly / S pozdravem. Zpěvačka už od počátku své hudební dráhy velmi otevřeně kritizuje diskriminaci žen a homosexuálních menšin. Sama má bratra homosexuála a často hovoří o skvělém přijetí této skutečnosti svou rodinou a blízkými přáteli.

Své fanoušky zpěvačka opakovaně vyzývá, aby si vážili své výjimečnosti a nikdy se nedali umlčet strachem či konvencemi. Stejně tak zpěvačka v mnoha rozhovorech upozorňuje na násilí páchané na ženách, vyjadřuje se i k sexuálním otázkám, především k právu žen rozhodovat svobodně o svém sexuálním životě. Nabádá dívky k vyššímu sebevědomí, k odvaze promlouvat o těchto problémech veřejně a beze studu.

Podle časopisu Rolling Stone mohly být tyto skutečnosti, spolu s obrovskou popularitou zpěvačky na sociálních sítích, jedním z důvodů, proč byl útok zaměřen právě na návštěvníky jejího koncertu. Na mladé dívky, které se zhlédly ve zpěvaččině svobodomyslnosti. Šokovaná zpěvačka přerušila koncertní turné a vrátila se do USA, na svém facebookovém profilu vzkázala všem, že je zdrcená a nemá slov.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]