Zpěvačka Basiková vzkázala: Vládo, dopustila ses zločinu. Nemoci tu budou vždy

Eric Drooker

Známá zpěvačka Bára Basiková dala na svém facebookovém profilu najevo své rozhořčení ze současné situace související s koronavirovou pandemií. Uvedla, že pandemie není ani zdaleka tak vážná, jak prezentují některá média, a ve velmi emotivním příspěvku nešetřila ostrými slovy. Příspěvek má momentálně (v sobotu dopoledne, pozn. red.) více než 23 tisíc sdílení a šest a půl tisíce komentářů. A reakce jsou stejně rozdělené jako jinde ve společnosti.

Máme se všichni zhroutit? Proč? O víkendu jsem přečetla pár rozhovorů s chytrými lidmi, většinou lékaři, také s hygienikem a imunologem, viděla jsem na netu rozhovor s velmi povolaným člověkem. Proč říkají úplně něco jinýho než to, co nám vnucují politici a ostatní panáci v televizi? Co to má znamenat?“ ptá se Basiková.

Eric Drooker

Zpěvačka přes ostrá slova uznala, že je nutné chránit ohrožené skupiny, podle ní však stejně, jako je tomu u chřipkové epidemie a dalších nemocí. „A to je celý. Denně umírá na leukémii, rakovinu, plicní choroby a stovky dalších nemocí mnohem mnohem více lidí! Ale nikdo nás tím nestraší! Nikdo z infekčních oddělení našich nemocnic neběhá do televize a nenahlašuje varovná čísla právě zemřelých obětí,“ uvedla.

Basiková má zkušenost s novým koronavirem i ze svého okolí. „Můj kamarád měl covid minulý týden, dva dny teplota a kašel, a to bylo všechno. Takže o co tady jde? Chci vám, vážená vládo, vzkázat, že to, co jste dopustili na jaře, se podobá zločinu. Připravili jste statisíce lidí o práci, peníze, existenci a živobytí, vyvolali jste v lidech nesmyslnou paniku a strach, zničili jste zavedené systémy a procesy, a vzali jste lidem ideály a klid. Vaše směšné finanční podpory a almužny nikomu nepomohly,“ píše.

Basiková doufá, že tato situace už brzy skončí. „Proč jsme se ke covidové situaci nepostavili jako Švédsko, které už to má za sebou a dávno je dál? V televizi, kde natáčím, nám dělají testy každý týden a už nás to všechny strašně štve, a já si tajně přeju, abych už ten covid taky chytla a už to měla za sebou,“ napsala známá zpěvačka.

Postoj Basikové není nijak ojedinělý. Oproti jarním měsícům velká část společnosti odmítá tvrdé restrikce a zásahy státu. Počty nakažených v České republice jsou v posledních dnech v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejvyšší v Evropě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články