Zpěvačka Horká uvěřila antivaxerům. Zabil ji covid, kterým se chtěla nakazit

Hana Horká (Facebook/Hana Horká)

Hana Horká | FOTO: Facebook/Hana Horká

Folková zpěvačka Hana Horká v neděli podlehla covidu. Podle jejího syna se nemocí nakazila úmyslně, aby získala imunitu a nemusela se nechat očkovat. Ještě dva dny před smrtí přitom na sociální sítích informovala fanoušky, že se z nemoci vyléčila. Syn zpěvačky ze smrti své matky nyní obviňuje antivaxery.

„Odtajním, ano, jsem Prodělanec a přežila jsem i zbloudilou Deltu. Ovšem bylo to velmi barvité,“ napsala v pátek Horká na facebooku. „Takže bude divadlo, sauna, divadlo, koncert, sauna,“ vzkázala fanouškům jen dva dny před smrtí.

()

Nakonec ale bylo vše jinak. „Hana dělala vše pro to, aby se nakazila. Měla radost z pozitivity členů své rodiny, měla radost z vlastního nakažení, malovala si růžovou budoucnost,“ oznámil na sociální síti hudebník Miroslav Hlavička.

Syn zpěvačky dává smrt své matky za vinu antivaxerům, drsně se do nich pustil v komentářích na sociální síti. „Tímhle komentářem ‚děkuju‘ za užitečný příspěvek do diskuse. Jmenovitě – Andor Šándor, Jaroslav Dušek, Jan Vojáček, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, Soňa Peková, Roman Šmucler a spol. Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám vámi. Jste absolutní odpad a od teď na vás mám brutální pifku. Za pozůstalé – syn,“ vzkázal hudebník Jan Rek. Proč se mezi jmény objevuje také biolog Jaroslav Flegr, není jasné.

„Mamce bylo špatně 5 dní a sama tomu šla naproti. Získávání protilátek nemocí neuznávám dávno. O to víc, když se mi vlastní máma udusí v posteli. Sorry not sorry. Kvůli svobodě a názoru mi maminka nepřijde k promoci, svatbě, křtinám atd.,“ doplnil syn zpěvačky a vyzval lidi, aby se šli očkovat. 

Úmrtí zpěvačky potvrdila také hudební skupina Asonance, ve které působila od roku 1985. „Některým zprávám se nechce uvěřit. Ale budeme muset,“ napsala folk-rocková skupina na svém webu.

Paní Horkou jsem neznal. Nikdy jsem se nevyjádřil proti vakcinaci, jen jsem tvrdil, že je experimentální. Nikdy jsem neřekl, aby se lidi neočkovali. Já sám jsem očkován již dvakrát,“ odpověděl na dotaz deníku FORUM 24 bezpečnostní analytik Andor Šándor, kterého syn zesnulé zpěvačky zmiňuje. Za její smrt proto odpovědnost necítí. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články