Lenny ovládla Lucerna Music Bar, získala 4 Anděly a ukázala zdvižený prostředníček

bontonland.cz

Zpěvačka Lenny | FOTO: bontonland.cz

Letošní 26. ročník předávaní hudebních cen Anděl se konal v pražském Lucerna Music Baru, místě, kde mnoho slavných českých muzikantů rozjíždělo svoji kariéru.  Jak řekl moderátor večera Libor Bouček hned v úvodu: „Hudba se vrací, kam patří, na klubovou scénu. Každý muzikant začínal někde v klubu.“ Slavnostní večer zahájil svým vystoupením Tomáš Klus, hned poté byla do Síně slávy uvedena nedávno zesnulá zpěvačka Věra Špinarová. V komorním prostředí zaznělo i několik jejích písní a na obrazovce běžely útržky z různých dokumentů. Cenu si přišel převzít zpěvaččin syn Adam Pavlík.

Již před pondělním udílením hlavních cen byla velkým favoritem zpěvačka Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová, která nakonec opravdu proměnila všechny čtyři nominace. Stala se Zpěvačkou roku, za píseň Hello získala ocenění Skladba roku, klip ke stejné písni se stal Klipem roku a album Hearts získalo Anděla v kategorii Album roku. Zpěvačka, která je dcerou zpevačky a kytaristky Lenky Filipové, se během večera objevila na pódiu nejen jako oceněná, ale také v úžasném duetu s Martou Kubišovou. Všechny nakonec ale trochu překvapila, když při přebírání Anděla za Album roku ukázala zdvižený prostředníček. Prý pro všechny, kdo jí házeli klacky pod nohy. Zasvěcení asi vědí…

Velkým překvapením večera bylo také dvojité ocenění pro mladého zpěváka Thoma Artwaye. Poprvé v historii udílení cen Anděl získal totiž jeden člověk zároveň ocenění Objev roku a Zpěvák roku. Thom Artway vydal v minulém roce album Hedgehog, které je hudebně poměrně rozmanité. Kromě jednoduchých písniček s kytarou, například zazní i romantický duet s Markétou Irglovou nebo až pinkfloydovsky laděné kusy. Skupinou roku se stala kapela Jelen se svým albem Vlčí srdce. Hudebníci na slavnostním večeru také vystoupili spolu se zpěvačkou Debbie.

Nejprodávanějším albem roku bylo vyhlášeno 2CD Karla Gotta: Čtyřicet slavíků. Sám zpěvák si přišel cenu Anděl převzít a s úsměvem poznamenal, jako vždy: „Tak tohle, to jsem opravdu nečekal.“ Samotný závěr slavnostního večera předávání cen Anděl se potom nesl v duchu vzpomínky na kytaristu Radima Hladíka, který zemřel v prosinci minulého roku. Skupina muzikantů v čele s Michalem Pavlíčkem a Davidem Kollerem zahrála píseň Sluneční hrob.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner