Zpěvačka Martinová ztratila kvůli covidu pět příbuzných. Poslala vzkaz Klausovi

Oficiání FB Věry Martinové

Věra Martinová | FOTO: Oficiání FB Věry Martinové

Známá zpěvačka Věra Martinová popsala na svém facebookovém profilu bolestnou zkušenost s pandemií koronaviru, během které kvůli nákaze ztratila pět příbuzných včetně maminky a tatínka. Nyní tedy považuje za svou povinnost lidem vzkázat, jak se věci mají, a požádat je o to, aby nemoc brali vážně. Bývalého prezidenta Václava Klause vyzvala k tomu, aby pokud dělá volební kampaň šel jinou cestou.

Nechápu mnohá opatření a postupy vlády a nesouhlasím s nimi stejně jako mnozí z vás. Ale moc vás prosím, vydržte ještě dál ten celibát. Zúčtování nechte k volbám a svůj nesouhlas vyjádřete tím, že k nim všichni poctivě přijdete. Noste roušky a buďte tím zodpovědní především ke svým blízkým. Vím, o čem mluvím, píše zpěvačka.

archiv M. N.

Martinová vyjmenovala, že spolu se sestrou přišly o tetu, bratrance, sestřenici a bohužel i oba rodiče. Maminku i tatínka jsme naposledy viděly na covidové jednotce v nemocnici v Náchodě. Nutno poděkovat lékařům i sestřičkám, s jakou péčí a empatií se věnují pacientům a vlastně i jejich zoufalým blízkým. A to navzdory tomu, jak jsou vyčerpaní, popsala zpěvačka.

Martinová je přesvědčená o tom, že kdyby každý viděl následky této nemoci, nikdy by netvrdil, že jde o rýmičku. Je to strašná nemoc a lékaři i sestřičky v Náchodě mě prosili, ať se o tyto dojmy dělím, kde se dá. Považuji to tedy i za svou povinnost a způsob, jak jim alespoň něčím pomoci. Proto ještě jednou prosím… Vydržme to ještě a nepodceňujme neviditelného nepřítele, píše.

Zpěvačka na konec svého příspěvku doplnila vzkaz pro bývalého prezidenta Václava Klause, který bojuje proti vládním opatřením a nemoc zlehčuje i veřejně. A ještě touto cestou prosím taky Vás, pane Václave Klausi. Mají-li být Vaše poslední výstupy součástí Vaší prezidentské kampaně, jděte jinou cestou. A hlavně jinam!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner