Zpěvák skupiny Rammstein: Ruská propaganda překročila všechny meze

Eric Drooker

Ruští propagandisté pořádně naštvali lídra skupiny Rammstein, Tilla Lindemanna. Jeho fotografii totiž upravili tak, že na ní pózuje v tričku, na němž je vyobrazen Vladimir Putin. Přitom v originále se na zpěvákově hrudi vyjímá lebka se skříženými hnáty. Frontman populární německé kapely už si podle deníku Bild najal právníky a celou věc hodlá řešit u soudu.

Lindemann striktně odmítá, že by jakkoliv vyjadřoval podporu ruskému prezidentovi. Podle svých slov je apolitický a fotomontáž ho velmi pobouřila. Jediné, co kdy údajně řekl ve spojitosti s Ruskem je, že se mu při návštěvě líbilo jeho hlavní město. Žádný další rozhovor prý s ruskými novináři nevedl a už vůbec se nenechával fotit v triku s Putinem. Výsledkem zveřejnění podvržené fotografie je rozhodnutí skupiny, už nikdy nevystupovat v Rusku.

Německý zpěvák také ostře kritizoval média, například RT, Ren TV, Satellite nebo Komsomolskaja Pravda za šíření nepravdivých informací. Celou kauzu už nyní budou řešit známí právníci, kteří budou mimo jiné vymáhat omluvu a vyvrácení zvěstí, že fotografie byla pořízena 19.června na moskevském koncertu Rammstein.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]