Zpověď podnikatelky: Kontrolor řekl, že nechce účtenku. Potom vystavil pokutu

Majitelka kavárny (FB Podnikatelské odbory)

Majitelka kavárny | FOTO: FB Podnikatelské odbory

Další děsivý případ provokativního chování kontrolorů z finančního úřadu. Podnikatelské odbory zveřejnily video, kde majitelka kavárny popisuje, jak u ní probíhala kontrola EET. Tajný kontrolor servírce řekl, že za objednaný dort nechce účtenku. Potom začal sepisovat protokol a podnikatelka musela zaplatit pokutu a to i přesto, že tržbu servírka na finančním úřadu řádně zaregistrovala, jen nevytiskla papírovou účtenku.

Video najdete ZDE.

Případ jasně dokládá přístup Andreje Babiše a Aleny Schillerové k podnikatelům. Pokutu za každou cenu. Dlouhodobě vytváří nepřátelské prostředí. Babiš přitom při svých prvních volbách cílil především na podnikatele, kterým sliboval nemožné. Jak jeho sliby nejlépe dokládá tento případ. Po letech dupání po živnostnících nyní, před volbami, Babiš otáčí a snaží se sliby získat zpět jejich hlasy.

Vizuáll ke státní hře s jedovatými papírky  (losujeme.com)

V pořadu Máte slovo, kam si na obranu před živnostníky a Petrem Fialou vzal i úředníky z finančáku, byl v jasné defenzivě. Nekázal vůbec regovat, když mu majitel trafiky vysvětloval svůj příběh, že za nevydanou papírovou účtenku v hodnotě 22 korun dostal pokutu 25 tisíc, přičemž tržbu na finančáku zaevidoval tak, jak měl, Babiš jen koukal.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]