Zprávy TV NOVA už slouží jako reklamní prostor Babišových ministrů

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) (FB AS)

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) | FOTO: FB AS

To, že nejsledovanější komerční televize u nás patří mezi spřátelená média Andreje Babiše, není žádným tajemstvím. Nyní se už ovšem za svou služebnost evidentně nehodlá ani stydět. Kdo ještě doufal, že TV NOVA poskytuje objektivní zpravodajství, může na tuto iluzi definitivně zapomenout. Nejdůležitější starostí stanice totiž ve čtvrtek byla propagace návštěvy ministryně financí Aleny Schillerové na pražském letišti. Zde se byla podívat na kontroverzní směnárnu.

Den poté, co Evropská komise jednala o střetu zájmů českého premiéra, Donald Trump pozvolna ukončuje obchodní válku s Čínou a v nemocnici ve Slaném pacient nožem zaútočil na ošetřující personál, má TV NOVA jasno, co je nejdůležitější. Na Letišti Václava Havla stále šidí ve směnárně. Rozhodně se jedná o znepokojující informaci, protože nám taková situace dělá ostudu v zahraničí, ale určitě se nejedná o zprávu číslo jedna.

()

Ono totiž úplně nešlo o nehoráznou drzost letištní směnárny, ale především o několikaminutové promo Aleny Schillerové. Po reportáži o tom, že měnit peníze v Ruzyni se silně nevyplatí, přišla skutečná „investigativní“ práce. Redaktorka TV NOVA totiž kontaktovala Ministerstvo financí a domluvila společnou návštěvu letiště s šéfkou státní kasy. Pro „novácké“ diváky, kterým zřejmě bude úplně jedno, že ve směnárně okrádají cizince, šlo o jasný vzkaz. Babišova ministryně tam zašla.

Sice vůbec nic nevyřešila, ale vznikla skvělá reklama „makající“ člence Babišovy vlády, která v terénu jakoby řeší nastalý problém. Kromě televizní stanice si záznam na mobilní telefon pořídil i mluvčí Ministerstva financí Michal Žurovec. Je tedy pouze otázkou času, kdy se na premiérových sociálních sítích objeví klip o tom, jak Schillerová zajišťuje, že „bude líp“.

Ve čtvrtek to nešlo z pochopitelných důvodů. Andrej Babiš se totiž v Praze kamarádil se zástupci V4 a musel nechat sdílet fotografie z této akce. Na ministryni financí možná dojde o víkendu a své místo si jistě vyslouží i v nedělním „Čau lidi“ statusu předsedy vlády. Tentokrát by do něj však měl Marek Prchal dopsat i velké poděkování TV NOVA, která ráda poskytla důležitý čas ve své hlavní zpravodajské relaci. Babišovi opět posloužila na jedničku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]