Žralok Babiš nasadil strategii ublíženého štěňátka. Na někoho ochotnický herecký výkon zabírá

Andrej Babiš (ČTK / Vondrouš Roman)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK / Vondrouš Roman

My víme, že si ty nesmysly a výkřiky na sociální sítě nepíše Andrej Babiš sám. Najatý psavec má ale styl svého šéfa a majitele okoukaný dobře. Známe to ostatně z těch videí, na kterých je zřejmě Babiš osobně, protože u něj nepředpokládáme existenci dvojníka, jako se to říkalo o Saddámu Husajnovi. Charakterizovat by se ta strategie dala asi jako agresivní sebelítost.

Jen na ukázku to, co stvořilo Babišovo alter ego na twitteru koncem tohoto týdne. Třeba „ ‚Demokratický kandidát‘ SPOLU Petr Pavel lže o své minulosti. Kde jsou ‚hodnoty‘ Pražské kavárny a Polistopadového kartelu? Skvělé téma pro publicistiku České televize. Kdy si tuto investigativu poslechneme ve 168 hodinách, Reportérech a Interview?“

To je pecka. Šéf ANO použil spojení „lhaní o minulosti“. Nekomentujeme.

()

Pak odhalení, jak je podle Babiše Petr Fiala bezvýznamná postava: „Koukněte, jak ODS manipuluje. Její PR vybralo fotku, kde to vypadá, že má premiér Fiala sám bilaterálku s prezidentem @RTErdogan. Pravda, o které jsem mluvil ve sněmovně, je ale na té druhé fotce. Jednání vedla, jak vidíte, @vonderleyen, pan premiér tam byl jen jako přísedící.“

Zhrzený expremiér se musel na evropský summit vnutit, aby si pořídil pár fotografií a mohl dokazovat, jak je pořád ještě významný. Kvůli svým dotačním kauzám je po celé Unii vyhlášenou postavičkou, ale on má potřebu vzpomínat na staré dobré časy, s kým vším si telefonoval.

Pak uživatel Andrej Babiš retweetnul příspěvek účtu Peťulína Markvartová, což je opravdu zoufalství, protože nikdo takový neexistuje, existuje jen jistý Markvart, celý twitter to ví a posmívá se fotce dívenky stáhnuté z jednoho zahraničního serveru.

Údajná Peťulína v Babišových službách neopakovatelným jazykem husákovsko-estébáckého kydače hnoje píše: „Pětikolo a spřátelená  vládní média už ladí notičky. Když Andrej Babiš oznámí kandidaturu na prezidenta, bude to nehorázná drzost obžalovaného člověka získat celoživotní imunitu. Když neoznámí, bude to srabárna a strach z případné drtivé porážky.“

A ještě: „Pokud jste včera přehlédli tiskovku SPOLU ke strategii v prezidentské volbě (což bych se nedivil), tak si můžete přečíst tenhle docela vtipný komentář.“ Následuje odkaz na služebníka Miroslava Koreckého z Babišových vlastních novin. Hlas svého pána, jak se psalo na staré gramofony.

Další kolo soudních jednání se blíží a nervozitu musí Šéf a jeho okolí maskovat agresivními výpady. Pro lid je ještě určeno kňučení a pohledy štěňátka, kterému všichni ubližují.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Normální člověk by takovou osobu nechtěl ani jako šéfa na dílně a souseda v činžáku. Přesto se preference ANO závratně nepropadají a něco přes milion lidí zkompromitovanému útvaru klidně hodí hlas. Propad v senátních volbách a žádný zázrak v komunálních volbách nicméně ukazují, že ani rok po volbách do sněmovny se masový návrat ke starému dobrému krizovému manažerovi, co řídil stát jako firmu, až na tom zbohatly jeho skutečné firmy, nekoná.

Důvody neochvějné věrnosti babišovského jádra jsou nejspíše dvojí. Babiš dokázal pomocí PR mágů a masivních investic do sebereklamy lidi zmasírovat tak, že si k němu vytvořili vztah jako k dobrotivému tatínkovi a dědečkovi, a teď ho přece neopustí, když jsou na něj všichni zlí.

Ten druhý je, že nemají kam jít. Demokratická levice byla vymazána. Sama spáchala politickou sebevraždu spojením s agrofertím upírem, který ji vysál do poslední kapky. Když se některým voličům podařilo namluvit, že Petr Fiala a spol. nemají jinou touhu než uvrhnout obyvatelstvo do zimy a hladu, drží se jako ztroskotanci toho, co vnímají jako poslední záchranný trám v rozbouřených vlnách. Co na tom, že to není žádné prkno spásy, ale žralok, který by se rád otočil a ztroskotané s chutí pozřel.

Čekáme na další kousky někdejší rudé kádrové rezervy, která se po roce 1989 vyšvihla a teď toto zlatokopecké období hanobí jako polistopadový kartel. Zajímavý není ten herecký výkon, to je trapně ochotnické představení. Pozoruhodné je rozpoložení lidí, kteří na to skočí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články