Zraněná dvaadevadesátiletá seniorka musela čekat na sanitku dlouhé tři hodiny

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zranění našich blízkých patří mezi ty události, které v nás vzbuzují obavu. Pokud se navíc jedná o starší členy rodiny, často se může stát, že jde o situace ohrožující jejich život. O jednom takovém případu informuje server Daily Record.

Dvaadevadesátiletá důchodkyně Isabel Irvineová trpí demencí. Proto je pro její dceru Alison každá zpráva o zhoršení matčina stavu těžkou ranou. Když se tedy seniorka zranila při pádu, byl strach o její život na místě.

Alison ihned, jak si všimla dramatické situace na zahradě, zavolala záchrannou službu. „Vyběhla jsem ven a zjistila, že spadla asi metr ze schodů. Měla modré rty, těžko dýchala a krvácela jí hlava. Byla jsem bez sebe strachy,“ popsala dcera zraněné ženy. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Když se však dovolala na tísňovou linku, nemohla uvěřit tomu, co se dozvěděla. „Řekli mi, že sanitka může přijet až za pět hodin. Pak mi záchranář zavolal zpět a řekl, že mamince zkrátili čekání na hodinu,“ vzpomíná Alison. 

Když za hodinu sanitka stále nepřijela, zavolala Alison znovu a řekla, že dýchání její matky je opravdu špatné. „Dvakrát jsem se ji pokusila zvednout, ale říkala, že ji bolí krk. Jako bývalá zdravotní sestra jsem věděla, že by se s ní nemělo hýbat,“ vysvětluje Alison s tím, že svou matku přikryla dekami a dala pod ni polštáře, protože ležela na hromadě kamenů.

„Řekla mi, že se jí zoufale chce na záchod. Bylo to srdcervoucí, vidět ji takhle. Myslela jsem si, že umře nedůstojně ve vlastní moči,“ popisuje žena nekonečné čekání na sanitku. Když po třech hodinách záchranáři přijeli, byla šťastná. Její matka se konečně dostala do nemocnice. Tam ji ošetřili a umístili na oddělení. 

„Jsem zmatená z toho, co se stalo s naším zdravotnictvím. Šlo to s ním z kopce, a není to všechno kvůli covidu. Neobviňuji záchrannou službu. Záchranáři byli báječní a personál nemocnice také. Viním skotskou vládu. Tohle by se nemělo stát,“ svěřila se Alison.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články